Teplo nerobí Ficovi dobre

Autor: Lucia Nicholsonová | 11.8.2015 o 18:53 | (upravené 11.8.2015 o 22:01) Karma článku: 14,52 | Prečítané:  7850x

Toto je šialené leto a vysoké teploty mnohým naozaj nerobia dobre. Napríklad premiérovi Ficovi, ktorý súka z rukáva jeden sociálny balíček za druhým.  

Je to ešte chlieb pre tých, ktorí sú odkázaní na štát? Alebo už hra, v ktorej boľševik berie tým, ktorí vytvárajú hodnoty a prerozdeľuje to medzi tých, ktorí uverili v sociálny štát?

Vskutku hlúpa hra. Nielen hlúpa, ale aj protiústavná. Po prvé, Ficove opatrenia podporujú nerovnaké zaobchádzanie – napríklad vratky za plyn diskriminujú tú časť občanov, ktorí nekúria plynom, ale elektrinou alebo pevným palivom.  /Rovnako vlaky zadarmo diskriminujú tých, ktorí podnikajú s autobusovou dopravou alebo tých, ktorí nevyužívajú vlaky, ale autobusy/.

Sociálne balíčky odporujú článku 55 Ústavy, ktorý hovorí, že hospodárstvo SR sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky, a že SR chráni a podporuje hospodársku súťaž.  Sú v rozpore so základmi sociálne orientovanej trhovej ekonomiky a nie sú ničím iným, ako predvolebnou korupciou.

Tým, že Fico narába so štátnymi peniazmi ako s vlastnými a zneužíva ich na zaplatenie vlastnej kampane zároveň porušuje článok 29 Ústavy, ktorý hovorí, že politické strany sú oddelené od štátu a článok 31, ktorý hovorí o ochrane slobodnej súťaže politických strán v demokratickej spoločnosti.

Strana SaS chce dať práve pre vyššie spomenuté dôvody Ficove sociálne balíčky na Ústavný súd.  Ostatné opozičné strany podľahli populistickému predvolebnému šialenstvu natoľko, že už nečítajú v médiách články, ale len diskusie pod článkami, aby potom hovorili to, čo chce volič počuť. A volič predsa chce vratky z plynu, nie? A tak niektoré opozičné strany nie sú schopné nahlas povedať, že Ficove balíčky sú šialenstvom, ktoré musí byť zastavené a zrušené. Je fajn, že to povedala SaS-ka.

Tá miliarda z rozpočtu, ktorú Fico minie na túto svoju etudu, by stačila na zníženie dane z príjmov na 15%. A nižšia rovná daň by podporila všetkých občanov rovnako.

Neviem, či sa o tom dočítate v článkoch alebo v komentároch. To teplo nerobí dobre ani väčšine komentátorov, ktorí nakladajú všetkým a riadne, ako keby sa opozícia nedopustila občas aj niečoho rozumného. Jasné, že sme ťarbaví a nemáme lídrov, ale prichádzame aj s konkrétnymi riešeniami – napríklad naša Agenda 2020 alebo ekonomické reformy iných pravicových strán. Keď bude volič pred voľbami neustále masírovaný tým, akí mantáci sú v opozícii, boľševik po voľbách rozloží Slovensko sociálnymi balíčkami ako Rubikovu kocku.

A ak si niekto myslí, že nás spasia novostrany s raketovým štartom, z vlastnej skúsenosti hovorím, že aj tie sa krátko po voľbách voličovi ošúchajú ako toaletný papier. A potom nám zostane už len ten Godot, fakt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?