Padni komu padni. Kováčovi, či Kaliňákovi.

Autor: Lucia Nicholsonová | 12.5.2016 o 15:49 | (upravené 12.5.2016 o 16:07) Karma článku: 13,64 | Prečítané:  3887x

Každá verejná figúrka, na ktorú padne čo i len tieň podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti, z nekalého narábania s verejnými peniazmi, musí sa vzdať verejnej funkcie a postu plateného z verejných zdrojov.

Toto je politická kultúra vyspelých demokracií, po ktorej voláme, a ktorá na Slovensko ešte stále nedorazila.

Každý, kto je podozrivý zo zlodejiny, nemôže ďalej brať peniaze zo štátneho rozpočtu. Som o tom presvedčená. A to sa týka politikov, ale aj štátnych úradníkov, to sa týka miliónových DPH škandálov, v ktorých sa spomínajú mená vysokých špičiek Smeru Kaliňáka, Bučeka a ďalších, ale aj škandálov za tisíce eúr, v ktorých sa spomína meno asistenta poslanca.  Môjho asistenta nevynímajúc.

Na jedného z mojich asistentov padol tieň podozrenia, že sa mal v minulosti obohatiť z verejných peňazí o 38 tisíc eur. Tou minulosťou myslím rok 2011, kedy si mal údajne posielať na účet peniaze z organizácie ministerstva školstva – MPC /Metodicko-pedagogického centra/.

S pánom Kováčom som sa stretla prvý raz v roku 2015. Ako asistent pre mňa pracoval asi tri aprílové týždne tohto roku, mal analyzovať podozrivé miliónové Národné projekty, ktoré idú cez MPC, za čo dostal v máji alikvotnú časť odmeny vo výške cca. 280 eur.

Tlačovku, na ktorej sa štátny tajomník Ministerstva školstva Erik Tomáš zahral na vyšetrovateľa, prokurátora aj sudcu a podozrenia si zamenil za obžalobu asistenta z podvodu a závažnej ekonomickej trestnej činnosti, načasovali zázračne.

Udiala sa krátko po tom, ako Kováč vyhral pracovnoprávny súdny spor s MPC a MPC mu malo nahradiť škodu vo výške 15 tisíc eur. Udiala sa len krátko po tom, ako Kováč začal pre mňa pracovať, pričom zverejnili závery kontroly z augusta minulého roku, o ktorých vedeli už dávno!!!! Udiala sa krátko po mojom incidente s ministrom vnútra R. Kaliňákom, ktorému pán E. Tomáš robil dlhé roky v úlohe hovorcu pravú ruku a užitočného pudlíka.

V každom prípade, na jedného z mojich asistentov padol tieň podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti a ak volám po novej politickej kultúre, musím sa s podozreniami vysporiadať. Neprináleží mi rozhodovať o jeho vine alebo nevine, od toho je polícia, prokuratúra a súdy. Napriek tomu som sa rozhodla až do ukončenia vyšetrovania kauzy ukončiť spoluprácu s pánom Kováčom. Aby nikto nemal pocit, že z titulu mojej funkcie akokoľvek ovplyvňujem vyšetrovanie. Aby nikto nemal pocit, že verejné peniaze idú na plat človeka, na ktorého zverejnili podozrenia z nekalej ekonomickej činnosti.

Vytváram tým precedens, pravidlo Padni, komu padni, a vyzývam všetkých, ministrov, poslancov, štátnych úradníkov, každého vo verejnej funkcii, ktorý čelí čo i len tieňu podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti, aby urobil to isté. Nech sa vzdajú funkcií a platov z verejných zdrojov, až do vyriešenia ich káuz autoritami, ktoré sú na to určené. A to ešte stále sú, dokonca aj na Slovensku, polícia, prokuratúra a súdy / a nie štátny tajomník ministerstva školstva E. Tomáš/. Len tak sa Slovensko pridá ku krajinám so skutočnou politickou kultúrou, kde sa trestom nevyhnú ani vyvolení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?