Shut up, Richter a jeho úderka.

Autor: Lucia Nicholsonová | 12.9.2016 o 17:25 | Karma článku: 13,44 | Prečítané:  17365x

Ak ešte v tomto spore niekto nemá jasno, kto obhajuje záujmy detí /N. Blahová/ a kto sa v galantskom okrese pohybuje namiesto riešenia znásilnení s viagrou  /Richter/, ten si nič lepšie ako spolok Richter, Tomanová, Fico nezaslúži.

Natália Blahová otvorila pandorinu skrinku, na ktorej si spokojne odfukuje už druhé volebné obdobie minister Richter. Problém tmárstva v resocializačných zariadeniach, toho, čo sa tam odohráva a najmä to, ako veľmi je to ministrovi Richterovi ukradnuté. Richter, spokojný sám so sebou a s tým, ako mu vychádza ohurovať národ manipuláciou štatistík nezamestnanosti,  vychádza z premisy, že keď sa Smeru a jeho banditom prepečie v tejto krajine úplne všetko – od Bašternáka, cez kauzu DPH so Strapatým a Robinom, až po tunelovanie eurofondov, znásilňovanie neposlušných detí je malina. Veď kto by už len veril dievčatám z resocializačného?

Jeho úderka, od hovorcu ministerstva až po ústredie práce cez dotknutú kolíznu opatrovníčku, až po „ombudsmanku“ Tomanovú a premiéra Fica /podľa ktorého je všetko v najlepšom poriadku, to len opozícia klame/ sa dala ich klasickou a najjednoduchšou cestou – cestou spochybňovania Natálii Blahovej a opozície. Z opozície robia klamárov, niekoho, kto narába s neoverenými informáciami a zavádza nimi, aby sa na chvíľu ocitli v médiách. Ten, kto im túto hanebnú kampaň zožerie a začne pochybovať a pranierovať matku znásilneného dievčaťa, či dievča samotné, si už naozaj nikoho iného ako Richtera a ďalších Smerákov nezaslúži.

Niet pochýb o tom, že nie každé resocializačné zariadenie je zrovna ukážkové. Podobne sú na tom reedukačné domovy. Pred pár rokmi, v roku 2011,  sa do médií dostala informácia o týraní chovankýň  v reedukačnom domove Spišský Hrhov. Reedukačné v Hrhove sídli v obrovskom starom kaštieli a pán exriaditeľ, ktorý si v ňom zamestnal takmer celú rodinu, pasoval samého seba za mocipána. K dievčatám sa správal ako k nevoľníčkam a za smiešne previnenia, ako fajčenie, popísanie steny perom a podobne, ich zatváral do strašných samotiek na niekoľko dní. Trvalo to celé roky a vyvrcholilo to tým, že jedno dievča fyzicky napadol tak, že skončilo v nemocnici.

http://aktualne.atlas.sk/nicholsonova-bola-tam-samotka-ako-vo-vazeni/slovensko/spolocnost/

Samotky boli kamenné, studené, bez okna a denného svetla, s jedným malým otvorom na dverách, cez ktoré striedavo podávali dievčatám jedlo alebo sa na nich chodili pozerať, keď dievčatá spali na vlhkom matraci alebo močili do vedra. Dievčatám bránili kontaktovať svoju rodinu, keď niektorej umožnili krátky telefonát, v bezprostrednej blízkosti stál riaditeľ alebo niektorá z jeho predĺžených rúk a cenzurovali telefonát s najbližšími. Niektorí zamestnanci sa snažili proti praktikám riaditeľa protestovať, ale podľahli jeho vyhrážkam o prepustení. Tam, ďaleko na východe, bola pre mnohých šanca pracovať v reedukačnom domove tou jedinou možnosťou zamestnania. A na všetky týrania zverených detí dozeral celé roky miestny prokurátor, ktorý bol tiež presvedčený, že na zlé deti sa musí tvrdo.

Na prípad Hrhova upozornilo okolo roku 2008 Občianske Združenie Nataši Holinovej a jej brata Vlada Holinu, prípadom sa aj začali zaoberať orgány činné v trestnom konaní, ale všetky trestné stíhania boli zastavené a pán riaditeľ zostal riaditeľom až do roku 2011. Vtedy sa odhodlal dokopať na zemi 16-ročnú chovanku Simonu, ktorá skončila v nemocnici a celú vec popísala v liste určenom Ministerstvu školstva. Mňa vtedy ako štátnu tajomníčku ministerstva práce kontaktoval jeden z pracovníkov reedukačného domova, ktorý sa už na praktiky riaditeľa odmietol prizerať. Spolu s exministrom práce Jozefom Mihálom a exministrom školstva Eugenom Jurzycom sme sa síce pričinili o to, že riaditeľ v reedukačnom domove skončil, ale orgány činné v trestnom konaní riešili brutálnu bitku chovankyne len ako priestupok, nie ako trestný čin. Veď zlé deti si zaslúžia prísne tresty, nie? V trestnoprávnej rovine nebol riaditeľ a nikto iný potrestaný ani za umiestňovanie detí na samotky, ani za útok na dieťa.

Spomínam si na podozrenia z obchodovania s deťmi pri medzištátnych adopciách, na ktoré upozornila otvoreným listom opäť Natália Blahová a ja som sa na základe jej informácií domáhala poslaneckého prieskumu na CIPC pod ministerstvom práce. Pamätáte si na ten výbor? Smeráci robili, čo mohli, aby prieskumu zamedzili, robili si posmešky zo mňa aj z Natálii, urážali, v médiách z nás urobili hysterky a klamárky. Na prieskum som napokon z celého výboru išla sama a dopracovala som sa k mnohým zaujímavým zisteniam – ako úradníci od seba odtrhli jednovaječné dvojčatá vo veku dvoch rokov a každé poslali do inej krajiny, ako zdravé malinké dieťa nechali adoptovať do cudziny, aj keď doma čakajú stovky ľudí na adopciu a ako dôvod uviedli, že dieťa trpí diagnózou strabizmus – škúlenie a pod. Všetky zistenia sme spolu s Natáliou Blahovou okamžite odovzdali orgánom činným v trestnom konaní.  Čo myslíte, k čomu sa dopracovali? K ničomu, všetko zastavené. Zostala len pachuť po tom, ako to tu vlastne chodilo s tými medzištátnymi adopciami a prečo sme stovky detí doslova vyvážali napríklad do Talianska.

To, že so sociálnoprávnou ochranou detí v tejto krajine nie je niečo v poriadku, už skonštatovala vo výročnej správe verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová. Bola to Tomanová, ktorá sa v pléne ešte ako poslankyňa zasadila o to, aby sa parlament touto podrobnou správou o zlyhaniach štátu voči deťom nikdy nezaoberal. Smeráci jej to poslušne odklepli. Bolo to posledné výrazné gesto, ktorého sa dopustila dnešná ombudsmanka pre deti.

Tá istá ombudsmanka, ktorá pre znásilnenú Natáliu neurobila nič. Dnes len opäť ukazuje prstom na Natáliu Blahovú a na opozíciu a kričí „politizujú“. Ak ešte v tomto spore niekto nemá jasno, kto obhajuje záujmy detí /N. Blahová/ a kto sa v galantskom okrese pohybuje namiesto riešenia znásilnení s viagrou a tisícami eur vo vrecku /Richter/, ten si nič lepšie ako spolok Richter, Tomanová, Fico nezaslúži.  Vivat Natalia Blahová, shut up, Richter a jeho úderka. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pred Zalom opustili Smer viacerí zakladatelia

Europoslanec Boris Zala zo Smeru požiadal o prerušenie členstva. V strane sú z neho sklamaní a vyťahujú jeho plat v Bruseli.

TECH

Europa má obrovské gejzíry. Život môžeme hľadať bez vŕtania

Vedci pozorovali možné vodné gejzíry.

TECH

Veterinári: Nekupujte mopslíkov a buldočkov, trpia stále viac

Rozsiahle kríženie zväčšuje zdravotné ťažkosti.


Už ste čítali?