Prečo niektorých zdravotníctvo živí a iných nechá umrieť

Autor: Lucia Nicholsonová | 4.11.2014 o 9:37 | Karma článku: 15,21 | Prečítané:  3823x

Mám zopár priateľov lekárov, ktorí už roky hovoria o tom, kto je krstným otcom zdravotníctva na Slovensku. Lepšie povedané, kto je krstným otcom tunelov do slovenského zdravotníctva. Najprv o tom predo mnou len šepkali, teraz hovoria otvorene a nahlas, ale len medzi štyrmi stenami našich bytov. Sú v systéme, keď chcú liečiť a prežiť, krútia sa v tej čiernej diere a vedia, prečo nemôžu brať pacientov, ktorí to potrebujú a v dôsledku čoho umierajú chorí na chodbách ošarpaných nemocníc. Všetci v zdravotníctve vraj vedia, že na čele pyramídovej hry ľudí, ktorí roky z tej čiernej diery vyťahujú milióny, je jedna východná hlava. Hýbe molochom, ktorý jedných živí a druhých nechá len tak umrieť.

Vraj rozhoduje o limitoch lekárov, ktoré im poisťovne preplácajú, rozhoduje o poisťovniach, rozhoduje o vedeniach nemocníc, rozhoduje o nákupoch liekov, rozhoduje o výsledkoch tendrov na nákupy predražených CT a MR a ďalších prístrojov a má svojich ľudí, ktorí takéto prístroje predávajú a dokonca rozhoduje aj o tom, kto a za koľko bude upratovať nemocnice, pričom má svojich ľudí vo firmách, ktoré upratovacie služby ponúkajú.

To predražené CT v piešťanskej nemocnici, tá predražená mamografia v Martine, to sú len prvé prípady z pandorinej skrinky. Pred rokmi sa takto nakúpilo predražené CT vo fakultnej nemocnici, vravia moji priatelia lekári. A je toho oveľa, oveľa viac.

Za to, čo sa v zdravotníctve deje, sú tie dve blondíny príliš smiešnou obetou.

Takto unikajú peniaze zo systému, do ktorého všetci vkladáme. Takto unikajú verejné peniaze cez nemocnice, ktoré sú v dôsledku nedostatku peňazí najväčšími neplatičmi poistného. Takto utekajú verejné peniaze a potom nie je na opravu budov, z ktorých opadáva omietka na zúfalých pacientov, ležiacich v prievane medzi oknami, na ktorých chýba tesnenie. Takto unikajú peniaze, ktorými by sa dali kvalitne zaplatiť kvalitní lekári a sestry.

Tú hlavu nebudem menovať, aj medzi mojimi priateľmi lekármi sa o ňom hovorí ako o tom, koho meno nehodno vysloviť. Len jedno sa mi ešte chce napísať, takýchto hláv má ten červený sliz niekoľko, sú všade tam, kde tečú verejné peniaze. Šikovne tam montujú ventily.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

Takto očividne kradnúť, to sa vymyká zvyklostiam, hovorieval Dzurinda

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.


Už ste čítali?