Multikullturalizmus is dead

Autor: Lucia Nicholsonová | 28.5.2015 o 11:58 | Karma článku: 17,38 | Prečítané:  5312x

Hra na multi-kulti zlyháva. Jediné, čo z nej vzišlo sú sociálni migranti pricucnutí na vysýchajúcich prsníkoch sociálnych systémov krajín, ktoré ich včas neodstavili. 

Vychovali sme tak celú armádu kojencov, neschopných postaviť sa na vlastné nohy. 

Našinca prekvapí, keď 40 rómov zo Slovenska drží v šachu bruselské vládne aj mimovládne autority, nie? Taká začínajúca osada v Bruseli môže naskytnúť celkom iný pohľad ako osada na Slovensku. Možno môže, ale nenaskytla.

Na tejto osade prekvapí iba to, že väčšina detí je v škole a hovorca skupiny, 29 ročný Roman Gažík je polyglot. Hovorí slovensky, rómsky, poľsky, francúzsky a niečo aj po nemecky. V každej reči však hovorí len to, čo počuť z každej zo slovenských osád - "čakáme, kým sa o nás postarajú, lebo takto my nemôžeme žiť. Veď sa pozrite, ako nás nechajú žiť."

Do parku Maximilian sa nasťahovali pred dvoma týždňami, rozprestreli stany na špinavých handrách, z okolitých drevín spravili záchody a postavili bruselské autority pred takúto úlohu - máme tu malé deti, z Belgicka neodídeme, urobte niečo. A čakajú so založenými rukami, presne ako vyučený murár Roman. Aj keď je vyučený murár, nepracuje a to aj napriek tomu, že Belgicko má nedostatok remeselníkov a väčšinu z manuálnych prác vykonávajú práve prisťahovalci.

Roman (rovnako ako ďalší dospelí) nerobí, lebo nemá kde bývať. V Belgicku nezamestnajú nikoho bez trvalého bydliska. Lenže Roman a všetci ostatní ešte donedávna bydlisko mali - v Centrali, v krízovom centre, kde ich vláda ubytovala a dala šancu nájsť si prácu a postarať sa o vlastné bývanie. To neurobili. Tak skončili v parku a cez deti vydierajú úrady a mimovládky, aby sa o nich postarali. V takomto modus operandi fungujú od roku 2008!!!!!, kedy prišli do Belgicka žiadať o azyl, lebo ich nelegálne chatrče pri Košiciach zbúrali. Begická vláda im celé roky platí ubytovanie buď v hoteloch alebo v centrách podporovaného bývania a čaká, kedy chytia zodpovednosť za svoje osudy do vlastných rúk. Želám bruselským úradom veľa, veľa trpezlivosti.

"Mali by sa o nás postarať aj Slováci, nie len Belgičania, šak nech nám posielajú dávky sem, my odtiaľto nechceme odísť, lebo Belgičania majú veľmi radi deti," tvrdí Roman Gažík. "Sme počuli, že nejakí Slováci tu stavajú kancelárie úradníkom, tak prečo nemôžu aj nám postaviť byty?.... šak sme Slováci."

Miestny aktivista, Bernard De Vos, im do stanového mestečka nosí každý deň jedlo, vodu a stará sa o ich malé deti - berie ich k sebe do bytu, aby sa mohli osprchovať. Pomáha im už 5 rokov. Roman tvrdí, že je mu veľmi vďačný, ale vzápätí dodáva: "Nemám rád, keď niekoho využijem, radšej si zrobím sám, chcem sa starať sám o seba." Za 7 rokov, čo je v Bruseli, však čaká od vlády, samosprávy, mimovládok a Bernarda De Vosa, že ho ubytujú, postarajú sa o jedlo a osprchujú mu deti. Akurát to vie povedať v piatich jazykoch.

Brusel je v pozore, lebo 40 Rómov zo Slovenska sa rozhodlo zabývať v miestnom parku a zo špinavých stanov trčia detské nôžky. Sociálne systémy krajín EÚ, najmä tých so sociálnymi turistami, potrebujú reformu. Musia začať riešiť výlučne detí, ktoré sa z objektívnych príčin nedokážu postarať sami o seba, dospelí ich musia prestať využívať ako prostriedok na citové vydieranie autorít, ako štít, za ktorý sa schovávajú. Inak sa Brusel nemôže čudovať, keď bude tých stanov v parkoch viac.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

Takto očividne kradnúť, to sa vymyká zvyklostiam, hovorieval Dzurinda

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.


Už ste čítali?