Príbeh úradníkov činčalov

Autor: Lucia Nicholsonová | 3.6.2015 o 8:17 | Karma článku: 12,08 | Prečítané:  3859x

V krajine vopred vyhratých tendrov sa obzvlášť darí úradníkom typu činčala. Sú zväčša zadobre s dôležitými persónami, je jedno či zľava alebo sprava.

Takto sa im vždy niečo ujde a vždy sa nájde niekto, kto ten ich úradnícky zadok zachráni.

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/som-cincala-julius-cincala-405776

Aktuálne sa úradníka typu činčala ujal úrad Starého Mesta. Napokon, prečo nie, veď úradník typu činčala má povesť Jamesa Bonda. Takto o sebe zmýšľal, keď viedol firmu SIMS – Slovenská informačná a marketingová spoločnosť v rokoch prvej ficovej vlády. Za necelé štyri roky pôsobenia vo firme sa mu podarilo strojnásobiť obrat firmy z 500 tisíc na 1,6 milióna eur.

Počas druhej Ficovej vlády sa úradník typu činčala dostal na ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, aby viedol kanceláriu štátneho tajomníka Jozefa Buriana. O tom, že úradník typu činčala má nad sebou šťastnú hviezdu a kde zahniezdi, tam sa darí, svedčí náhoda, že spoločnosť SIMS práve vtedy dostala štátnu zákazku za 1,7 milióna eur. Vyhrala tender na dodávanie licencií na produkt firemného spravodajstva Global Slovakia nielen pre ministerstvo práce, ale aj pre ďalšie orgány štátnej správy.

V tendri boli aj ďalšie firmy, ktoré, samozrejme, súťažili. Vyhral SIMS, zvyšné dve firmy súťaž nenapadli. Nezdala sa im podozrivá.

Podozrivou sa zdala Tomovi Nicholsonovi, úradníkovi typu činčala venoval blog.

http://nicholson.blog.sme.sk/c/360162/byvala-firma-byrokrata-ziskala-zakazku-za-17-miliona-eur-od-jeho-vlastneho-ministerstva.html

Nebol jediný, kto zapochyboval o úradníkovi typu činčala. Dlhoroční a všeličoho znalí pracovníci ministerstva práce tiež pochybovali o tom, kedy a ako vedie úradník typu činčala sekretariát štátneho tajomníka, keď ho úplne najviac a niekedy aj niekoľkokrát denne zaujíma skôr prerozdeľovanie eurofondov a rôzne projekty, čo spadá pod celkom inú sekciu.

Netrúfam si povedať, čoho alebo koho vplyvom odišiel úradník typu činčala z ministerstva práce. Ale po komunálnych voľbách pristál na úrade MČ Bratislava – Staré Mesto. To je tá časť, ktorá sľubuje výraznú zmenu politiky, viete. Úradník typu činčala visí v organizačnej štruktúre priamo pod prednostom. Dlhoroční a všeličoho znalí pracovníci úradu už pobadali, že nech už bol prijatý na čokoľvek, zaujímajú ho úplne najviac a niekedy aj niekoľkokrát denne projekty Starého Mesta financované z eurofondov, nórskych fondov a tak.

http://www.websupport.sk/blog/2015/05/vopred-vyhrate-tendre-si-strcte/

Sme my vskutku krajina chránených úradníkov činčalov, ktorých zadok vždy niekto zachráni a daňovník zaplatí. A sme my vskutku krajina vopred vyhratých tendrov, nad ktorými v blogoch lamentujú ctihodní občania typu michal truban.  A jedno s druhým súvisí.

p.s. Ak vám chýba v článku konkrétne meno, chápem. Ale nemám chuť súdiť sa s ďalším úradníkom typu činčala, aktuálne sa súdim s troma.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?