Miliónový tunel za fotku s Kawasakim

Autor: Lucia Nicholsonová | 12.10.2015 o 19:40 | Karma článku: 14,09 | Prečítané:  9635x

Je niekoľko možností, ako tunelovať. Celkom efektívne, jednoducho a „v medziach zákona“, sa dá tunelovať cez zadávanie analýz a organizovanie konferencií, ktoré nikto nepotrebuje a nikomu nepomôžu.   

Napríklad konferencia TechMatch, ktorú organizuje na „podporu“ startupov Slovak bussiness agency.

Jedna z odrobiniek za 1,4 mil eúr, ktorá napríklad popri opisáckych tuneloch cez daňové až po nové katastrálne systémy možno  vyznieva pre  niekoho smiešne. Veď dokážte, že 60 000 eúr za Kawasakiho prednášku je veľa!!!  Jednoduchšie to možno bude pri 3D tlačiarňach za 200 tisíc eur alebo monitoroch za 259 eur za kus, či WIFI za 12 tisíc eur. V každom prípade je táto konferencia výsmechom pre drobných startupistov, ktorí sa roky prizerajú, ako zo štátnych zákaziek dostávajú nažrať vybratí veľkí. A veľkí potom o tuneloch v IT svete mlčia a malých zasa nikto nepočúva /možno M.Trubana, ale trvalo to tak tri dni a nič sa nezmenilo/.

Konferencia sa koná ako jedno z balíčkovských opatrení premiéra Fica. Pretože Fico chce podporovať mladých podnikateľov. Čo tam po tom, že dvíha odvody a dane. Veď stačí megalomansky pozvať manažérov zo Silicon Valley, aby sa s nimi mohol odfotiť a ohlúpne tým ďalšie percento národa.

Chcela by som sa spýtať startupistov, čo by im pomohlo viac – prednáška Kawasakiho alebo voľné podnikanie s doménami ?  Oceníte viac príhovory odborníkov zo Silicon Valley a mega rýchlu WiFi na TechMatch alebo zrušenie zabetónovaných monopolov, akému sa tešia rôzne firmy / napríklad Swan/? A nepomohlo by zníženie odovodov? Zníženie daní na 15%?

Nezdá sa vám divné, že v posledných rokoch vznikajú rôzne agentúry SBA, SACR, SARIO a podobne, ktoré akože “pomáhajú” rozvíjať súkromný sektor? Načo sa do rozvíjania súkromného sektoru tlačí štát? Iba, že by to boli nastrčené biele kone štátu, ktorý cez ne kradne a korumpuje vyvolené firmy. Všetky majú jedno spoločné, správajú sa ako eventové agentúry bez nápadu.

Mne sa  SBA vidí ako jeden z tých bielych koní, nastrčených napr. na výzvu /MHSR/ na realizovanie programov na podporu malého a stredného podnikania z mája tohto roku. Výzva ako šitá na jediného žiadateľa!!!! Je veľmi zaujímavé, že SBA schválili pri každej položke plných 100% sumy požadovanej dotácie v celkovej výške 2 585 000 eur !!!!

 http://www.economy.gov.sk/index/open_file.php?ext_dok=145841&idc=145841&ext=orig

 

Z toho 1 milión ide na prevádzkové náklady SBA!!!! a zvyšok na aktivity smerujúce k podpore startupov, internetovej ekonomiky a podobne. Hm, zo spomínanej výzvy zostalo v rozpočte 1,5 mil eur. Jedna z možností, ako čo najrýchlejšie a v jednom balíku dostať zvyšných 1,5 milóna by mohla byť megalomanská konferencia.  Bolo to takto nejako, pán Branislav Šafárik /šéf SBA/?

Inak, zaujímavé je, že zatiaľ jediný argument SBA je ten smiešny blábol o tom, že suma 1,4 mil eur  zobrali médiá len z RÁMCOVEJ ZMLUVY. Ešte som nevidela rámcovú zmluvu, v ktorej by boli podrobne rozpísané minerálky, ktoré budú ctení hostia piť. A ešte som nevidela rámcovú zmluvu, v ktorej je výsledná suma vyrátaná s presnosťou na stotiny eur. 

https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2049804&l=sk

Nestačí tento vymyslený blud ignorovať. Smerácki ministri sa pofotia so speakrami aj pri prázdnom hľadisku. Drobní startupisti by mali hromadne podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za porušenie povinnosti pri správe zvereného majetku, za korupciu, za prekročenie právomocí verejného činiteľa alebo jednoducho stačí policajtom povedať, že majú podozrenie na krádež 1,4 milióna eur z verejných zdrojov. A odštartovať tým diskusiu o tom, čo sa to vlastne v tom IT sektore na tom našom Slovensku odohráva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Parlament je ako Fekišovce, len horší (píše Samo Marec)

Vo Fekišovciach sa totiž aspoň mali načo vyhovoriť.

Píše Martin Kugla

Matovič hrá užitočného idiota oligarchiátu

Namiesto boja proti mafii Matovič máva ideologickou zástavou.


Už ste čítali?