21 otázok na zbabelého ministra školstva

Autor: Lucia Nicholsonová | 20.10.2015 o 22:16 | (upravené 20.10.2015 o 22:29) Karma článku: 14,41 | Prečítané:  13003x

Viete, čo vy ste, pán minister Draxler? Jeden smiešny zbabelec, ktorý sa strápnil tragikomickým divadlom deň pred vlastným odvolávaním v parlamente. Deň pred vaším odvolávaním ste zrazu zázračne našli pol milióna eur.

Pol milióna eur, ktoré boli doteraz fuč. Deň pred vaším odvolávaním ste zrazu prepustili kompetentné manažérky projektu, ktorých podpis svietil na krycích listoch od začiatku vášho nevydareného tunelu v Metodicko-pedagogickom centre.

Pýtam sa vás, pán minister Draxler, čo sa stane s nevinným človekom, ktorého meno ste pošpinili, a ktorý mal poslúžiť ako obetný baránok na zahladenie vašej kauzy? Pýtam sa, prečo ste 55-ročného ekonóma Jozefa Kováča z Metodicko-pedagogického centra nechali  prepustiť hneď po prevalení zmiznutých 460 tisíc eur? Vtedy ste nepotrebovali investigovať, ani si počkať na závery kontroly? Keď ste toho chlapa nechali prepustiť a v médiách ste naňho vyliali kýbel špiny ako na jediného zodpovedného, vtedy vám uniklo, že na platobných príkazoch k prevodu tých peňazí nikde nesvietilo jeho meno? Prečo ste hodili cez palubu nevinného, ktorého podpis na podvodnom prevode pol milióna eur nikde nefiguruje? Čo teraz s ním, ha? Má 55-rokov, je nezamestnaný, doma má 13-ročnú dcéru a meno, ktoré ste pošpinili vinou svojich politických nominantov a svojou vlastnou vinou. Zbabelec, ktorý podhodil hladnému davu ohlodanú kosť, aby si udržal vznešený zadok na ministerskom tróne a nepošpinil meno 40 percentnej partaje pred voľbami. Lebo...veď vy to všetko robíte pre ľudí, že?

Viac o tom, ako Draxler nechal popraviť nevinného človeka, nájdete tu:​ http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/388536/obetny-baranok-tunelarov.html

Pýtam sa vás, pán minister Draxler, prečo ste peniaze našli až teraz a prečo až teraz vyhadzujete ľudí, ktorí sú reálne zodpovední za tú vašu hru na zmiznutých 460 tisíc? A pýtam sa, prečo stále kryjete šéfku MPC, Danku Kapucianovú, ktorá bola z titulu funkcie generálnou manažérkou sporného projektu, a ktorej meno svieti na každom krycom liste k faktúre? Je to preto, že je to vaša nominantka, ktorú ste dosadili na post generálnej riaditeľky MPC? 

Pýtam sa vás, na čo sa to hráte deň pred vaším odvolávaním v parlamente? Keby sme 7. 10. 2015 nezvolali tlačovku, na ktorej sme poukázali na krivdu voči nevinnému človeku a keby sme nezozbierali podpisy na vaše odvolávanie v parlamente, kde, na koho účte by doposiaľ viselo pol milióna eur? Keby sme nezvolali tú tlačovku, kde stál aj prepustený ekonóm Jozef Kováč, s akým výsledkom by sa skončila tá vaša kontrola na MPC? A... konala by sa vôbec nejaká kontrola? Prepustených 55-ročných ľud bez práce sa tu potuluje tak veľa.... na toto ste vsadili? Že nejakého J. Kováča je medzi nimi ľahké prehliadnuť? Že kvôli jednému kováčovi nebude bordel v médiách? A že stratených pol milióna eur popri tých smeráckych tuneloch v zdravotníctve, v doprave, nikomu nebude až tak chýbať? S týmto ste rátali, že tie „stratené“ peniaze roztratíte na nejakých súkromných účtoch? A že vám novinári aj verejnosť zožerú, že ste vyvodili osobnú zodpovednosť voči ľahkej koristi – ekonómovi a teda ste si umyli vaše špinavé ruky?

But, guess what, Mr. Draxler.... Tá tlačovka s Jozefom Kováčom, vašim obetným baránkom, spustila lavínu. Zrazu ľudia zo školstva chcú hovoriť. Kontaktujú ma s informáciami, popri ktorých je ten váš tunel za pol milióna len fazuľkou. Ja viem, že to vieš. Zahral si slabou kartou a podcenil si naše karty.

Vieš, minister, vôbec nie je dôležité, či zajtra budeš odvolaný alebo nie. Dôležité je, aby ľudia vedeli, ako a cez čo rozkrádate školstvo. Aby si to ten učiteľ, ktorý má mizerný plat len kvôli vašim tunelom, pustil večer v rádiu, keď bude v taxíku rozvážať z večierkov tie celebritné deti zlodejov.

PÁNI UČITELIA, PANIE UČITEĽKY, kvôli takýmto draxlerom sa neoplatí mlčať. To nie vy potrebujete jeho, on potrebuje vás. To on mylne uveril, že funkcia je on a on je funkcia nevediac, že je tu len omylom na chvíľu. A to bez ohľadu na to, či ho zajtra odvoláme alebo nie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak sa potvrdia väzby Jankovskej na Kočnera, Gál tajomníčku odvolá

V prípade, Smer bude na Jankovskej zotrvaní trvať, Gál zváži svoje pôsobenie na ministerstve.


Už ste čítali?