Parlament cynických oblúd

Autor: Lucia Nicholsonová | 1.12.2015 o 18:01 | Karma článku: 18,26 | Prečítané:  6386x

Pod rúškom utečeneckej hrozby sa smeráci pokúšajú načisto znásilniť túto krajinu, obsadiť všetky posty svojimi ľuďmi.

Dnes sa len o tých utečencoch rozpráva. Jednoduchú väčšinu ľudu Robert Jánošík naozaj vystrašil, aby ich vzápätí mohol ohúriť opatreniami na úrovni ŠtB. Pod rúškom utečeneckej hrozby sa tu však dejú veci, ktoré by vás mohli zaujímať. Napríklad zasadá parlament cynických oblúd.

Opakovane ukázal prostredník zdravotne postihnutým. Poslanci Smeru, ktorí sa tvária tak sociálne, odmietli návrh, aby ste zdravotne postihnutého mohli obdarovať a pritom mu z dlhodobého hľadiska neuškodili. Ak podľa platného zákona dostane zdravotne postihnutý jednorazový dar, musí si ho zarátať do celkového príjmu, a príde o kompenzačné príspevky. Išlo mi o to, aby ten dar, či už od právnickej alebo fyzickej osoby, nemuseli do príjmu zarátať.

Rovnako sa vysmiali do tváre tým rodičom, ktorí opatrujú ťažko choré deti. Zákon hovorí o tom, že ak je opatrovaný hospitalizovaný viac ako 30 dní, ten čo ho opatruje, príde o príspevok na opatrovanie. Často je to však jediný príjem rodiča s ťažko chorým dieťaťom.

Poznám prípad matky s onkologicky chorým dieťaťom, ktoré vo veľmi vážnom stave skončilo v nemocnici. Matka musela byť hospitalizovaná s ním. Keďže prišla o príspevok, v nemocnici hladovala. Cudzí rodičia sa jej skladali na jedlo, lebo sa na to nemohli pozerať.

Druhý prípad je ešte horší. Ťažko chorého chlapca hospitalizovali v nemocnici spolu s matkou, ktorá naďalej poberala príspevok na opatrovanie, lebo dieťa naozaj 24-hodín denne opatrovala. Po štyroch mesiacoch hospitalizácie chlapec zomrel. Viete, čo urobil tento štát? Vymáha si od rodičov opatrovateľský príspevok za celý čas hospitalizácie. Rodina je v hmotnej núdzi, pýta peniaze od ľudí cez verejnú zbierku. Nemocnica pritom vydala potvrdenie, že po celý čas hospitalizácie dieťa opatrovali.

Zdá sa vám to choré? Smeru nie. Môj návrh, ktorý to mal napraviť, zmietli zo stola.

Aktuálne sa parlament chystá zvoliť ombudsmana pre zdravotne postihnutých a ombudsmana pre deti. Na oba posty sme navrhli veľmi kvalitné kandidátky, za ktoré sa nemusíme hanbiť–Lýdiu Brichtovú (podporuje ju celá opozícia) a Natáliu Blahovú, ktorá sa bije za práva všetkých detí ako lev.

Smer navrhuje za komisárku pre deti Vieru Tomanovú (67). Preslávila sa všetkým možným, len nie pomocou deťom : tomanovej sociálne podniky – sama som v tejto veci podala trestné oznámenie a polícia začala trestné stíhanie vo veci, mimoriadna schôdza parlamentu kvôli jej vlčiakovi a viac ako 60 tisícová dotácia pre neziskovku Privilégium, udelená bývalej kolegyni Štepánke Mádlovej, odsúdenej za podvod.

Toto je asi predstava Smeru o aktívnom starnutí. Ombudsmana pre pošty prihrali aj Jánovi Jasovskému (66), dlhoročnému šéfovi Najvyššieho kontrolného úradu. A to nehovorím o tej absurdite absurdít, aby sa sudcami Ústavného súdu stali D. Mamojka a J. Laššáková. O Laššákovej snáď ani netreba veľa písať, o Mamojkovi len toľko, že na jeho Vysokej škole práva v Sládkovičove boli úspešnými študentmi aj slávny Piťo a jeho hlavohruďová družina. 

Pod rúškom utečeneckej hrozby sa smeráci pokúšajú načisto znásilniť túto krajinu, obsadiť všetky posty svojimi ľuďmi. Zabetónujú sa tu na 40 rokov ako tá socialistická rakovina. A už ani deti im nie sú sväté.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.


Už ste čítali?