Návod, ako si vyrobiť vlastnú stranu

Autor: Lucia Nicholsonová | 9.12.2015 o 16:20 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  2830x

V týchto voľbách zvedie súboj 23 strán a hnutí. To je na také mini Slovensko veľké číslo. Aj tak zostane veľká časť voličov neuspokojená, odvšadiaľ počúvam a čítam, že si neviete vybrať. Odporúčam mať vyššie ambície, ako len voliť

Vyrobte si vlastnú stranu.

Denne sa ma ľudia cez sociálne siete pýtajú, koho majú voliť. Pýta sa ma to veľa ľudí, ktorých vyhnala za hranice plíživá červeň štátostrany. Žijú za hranicami, ale chcú mať šancu zmeniť Slovensko, aby sa jedného dňa mohli vrátiť domov. Ak chcete spoza hraníc meniť Slovensko kliknite na stránku ChcemVolit.sk.

Pýta sa ma to aj množstvo tu žijúcich ľudí. Je zvláštne, že sa to pýtajú niekoho, kto už šesť rokov nosí nálepku politika. Neviem, či ma testujú, ako dokážem predať vlastnú značku. Možno vôbec netušia, že som v politike, čo by bolo dosť smutné - pre mňa, nie pre nich. Ešte sa nestalo, aby som na otázku „koho mám voliť“ odpovedala : „voľte mňa“.

Je to otázka (akejsi vrodenej) cti. Vychádzam z toho, že ak som ľudí doposiaľ nepresvedčila, že si zaslúžim hlas, asi ich nepresvedčí, keď sa budem snažiť predať samu seba v jednom chate.

Pomerne často však v tej nezáväznej konverzácii dospejeme k bodu, keď mi napíšete toto: „vás by som aj volil, len keby v tej vašej strane nebol XY“. Nuž, ak by som hľadala ideálnu stranu, kde mi nikto nebude prekážať, a kde mi budú všetci rovnako sympatickí, asi by som ani ja nemala koho voliť. Ani SaS by nenaplnila takéto očakávania. (Ak hľadáte klony bez vedomia a svedomia, ideálnou liahňou je Smer. Tam platí pravidlo, že ak sa zamilujete do pani Gabániovej, pani Vaľovú máte v love- balíku grátis a ak milujete pána Blahu, už nie je čo riešiť :-)

Preto je dôležité krúžkovať. Možno ani netušíte, ako veľmi sa cez preferenčné hlasy dokážete pohrať s vnútornou hierarchiou  jednej strany. Preferenčné krúžky dokážu riadne zatočiť nielen poradím na kandidátke, ale aj „nominálnou“ hodnotou každého politika pre jeho vlastnú stranu. Aj to najväčšie ego dokáže zhasnúť pod náporom krúžkov nenápadného kolegu z nezvoliteľného miesta.

A ešte jedna poznámka. Pri rôznych vyhláseniach rôznych čelných predstaviteľov rôznych strán sa rôznym rádovým politikom stáva, že ich rôzni voliči vyzývajú, aby odišli z tej, či onej strany, aby nepodporovali odklon od pôvodných hodnôt a tak. Nuž, odísť sa dá vždy a je to pomerne jednoduché, ale spravidla to nepomôže ani rôznym politikom, ani ich rôznym voličom, ani tým rôznym stranám. Čo pomôže je ZOSTAŤ a pokúsiť sa o zmenu – postoja, hodnôt, paradigmy.

Myslím, že akákoľvek zmena je možná. A som presvedčená, že táto krajina ju priam kriticky potrebuje.  

p.s. Ak nenájdete vhodnú stranu so štyrmi ľuďmi na krúžkovanie, je načase, aby ste systém zmenili zvnútra. Lebo ak sa slušní, v nádeji na zmenu, budú aj naďalej politiky štítiť, zostanú v nej väčšinou naozaj len chamtivé prasce. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Matovič nemá vlastnosti štátnika, Pellegrini vytesnil minulosť. Kto sú víťazi a porazení rok po voľbách?

Víťazom v koalícii je podľa preferencií Sulík, inak boduje Pellegrini.

Dobré ráno

Dobré ráno: Vojenský puč v Barme, vojaci strieľajú ľudí

Ako dopadol experiment s barmskou demokraciou.


Už ste čítali?