Voľby: Veľa ideologických bláznov s ambíciami byť v parlamente

Autor: Lucia Nicholsonová | 27.1.2016 o 11:42 | Karma článku: 14,88 | Prečítané:  9763x

Vo virvare udalostí voľbami zmietaného Slovenska mohlo viacerým uniknúť, že pápež František vytrvalo kráča s dobou a rúca stáročia trvajúce tradície, ktoré považovali ženy za druhotriednych ľudí. 

Zdá sa, že informácie z Vatikánu unikajú nielen neznabohom, ale aj niektorým našim bigotným katotalibáncom, ktorí rozhodujú o tvári tejto krajiny z poslaneckých lavíc.

V uplynulých dňoch pápež František zrušil storočnú tradíciu, ktorá nepovoľovala účasť žien na liturgickom umývaní nôh pred veľkonočnými sviatkami. Pápež sa zasadil o to, aby 12-členná skupina, ktorá sto rokov pozostávala len z mužov a chlapcov, reprezentovala "všetkých členov božieho ľudu", teda aj ženy.

Ešte predtým pápež potešil liberálne kruhy Vatikánu, keď sa zhovievavo vyjadril nielen o rozvedených, ale aj o ženách, ktoré museli z rôznych príčin podstúpiť interrupciu. Pápež naďalej potraty odmieta, ale z jeho vyjadrení vyplýva, že chápe, aké ťažké je rozhodnutie o potrate pre ženu, a preto by nemala byť zatratená.

Čo sa dialo uplynulé štyri roky v slovenskom parlamente? Riešili sme ústavnú ochranu tradičnej rodiny, ktorá prešla. Ústavná väčšina /102 zo 128 prítomných/ slovenských poslancov zmienkou v ústave povýšila zosobášených rodičov – ženu a muža nad všetkých ostatných rodičov všetkých ostatných detí, ktorým chýba papier alebo požehnanie. Čo tam po tom, že hlasovali obrodení komunisti svorne s bigotnými katolíkmi a ten, čo chodil v tričku SZM tajne do kostola označil túto novelu za prelomové rozhodnutie.

Riešili sme tiež náš návrh zákona o rozvodoch dohodou. Mali ste tam byť a počúvať tie perly od kolegov Kuffu, Kvasničku, Hlinu, Hrušovského, Mikloška o zlyhaní rozvedených, ktorí hriešne neboli schopní udržať si manželstvo. Nebudem presne citovať, ale padali tam pamätné vety o tom, že aj fyzické násilie je možné prežiť s pokorou, ak je na konci udržanie zväzku manželského.

Riešili sme môj návrh o dobrovoľných a bezplatných sterilizáciách ako možnosť pre ženy, ktoré si to dnes nemôžu dovoliť a preto rodia deti ako jablone. Išlo o to, aby žena mala možnosť slobodne si vybrať sterilizáciu, ak vie, že každé ďalšie dieťa porodí do katastrofálnych podmienok, v ktorých je potom týrané, hladné, uzimené, až nakoniec umrzne alebo uhorí. V zmysle lásky k blížnemu zo mňa a z tých, ktorí môj návrh podporovali, urobili kolegovia zo Smeru a z radov kresťanských demokratov príslušníkov SS, ktorým ide o vyhladenie rómskeho národa.

No, a napokon sme sa ako parlament vážne zaoberali skvostom trojice predkladateľov – Kuffa, Kvasnička a Mikloško o tom, aby ženy po interrupcii alebo po umelom oplodnení skončili za mrežami. Predstavte si, že návrh z obdobia temna podporilo 19 poslancov- z KDH, klika Kuffu z Oľano a jednotlivci zo Smeru. Čo je ešte horšie, zo 101 poslancov sa až 65 zdržalo!!! Ako môže toľko poslancov, prevažne z radov Smeru, nemať jednoznačný názor na uväzňovanie žien po interrupciách a umelom oplodnení? Len 14 poslancov bolo jednoznačne proti.

Aj o tomto budú tieto voľby – nielen o programoch, istotách, ale aj o –izmoch, ktoré nás buď posunú skutočne do 21. Storočia alebo nás vrátia do čias inkvizičných súdov. Môže sa celkom reálne stať, že ženy, aj keď s čistými nohami, budú sedieť vo väzení alebo ich upália na hranici. Po tom našom malom slovenskom ihrisku pobehuje až príliš veľa ideologických bláznov s ambíciami sedieť v parlamente. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?