Voľby: Veľa ideologických bláznov s ambíciami byť v parlamente

Autor: Lucia Nicholsonová | 27.1.2016 o 11:42 | Karma článku: 14,88 | Prečítané:  9748x

Vo virvare udalostí voľbami zmietaného Slovenska mohlo viacerým uniknúť, že pápež František vytrvalo kráča s dobou a rúca stáročia trvajúce tradície, ktoré považovali ženy za druhotriednych ľudí. 

Zdá sa, že informácie z Vatikánu unikajú nielen neznabohom, ale aj niektorým našim bigotným katotalibáncom, ktorí rozhodujú o tvári tejto krajiny z poslaneckých lavíc.

V uplynulých dňoch pápež František zrušil storočnú tradíciu, ktorá nepovoľovala účasť žien na liturgickom umývaní nôh pred veľkonočnými sviatkami. Pápež sa zasadil o to, aby 12-členná skupina, ktorá sto rokov pozostávala len z mužov a chlapcov, reprezentovala "všetkých členov božieho ľudu", teda aj ženy.

Ešte predtým pápež potešil liberálne kruhy Vatikánu, keď sa zhovievavo vyjadril nielen o rozvedených, ale aj o ženách, ktoré museli z rôznych príčin podstúpiť interrupciu. Pápež naďalej potraty odmieta, ale z jeho vyjadrení vyplýva, že chápe, aké ťažké je rozhodnutie o potrate pre ženu, a preto by nemala byť zatratená.

Čo sa dialo uplynulé štyri roky v slovenskom parlamente? Riešili sme ústavnú ochranu tradičnej rodiny, ktorá prešla. Ústavná väčšina /102 zo 128 prítomných/ slovenských poslancov zmienkou v ústave povýšila zosobášených rodičov – ženu a muža nad všetkých ostatných rodičov všetkých ostatných detí, ktorým chýba papier alebo požehnanie. Čo tam po tom, že hlasovali obrodení komunisti svorne s bigotnými katolíkmi a ten, čo chodil v tričku SZM tajne do kostola označil túto novelu za prelomové rozhodnutie.

Riešili sme tiež náš návrh zákona o rozvodoch dohodou. Mali ste tam byť a počúvať tie perly od kolegov Kuffu, Kvasničku, Hlinu, Hrušovského, Mikloška o zlyhaní rozvedených, ktorí hriešne neboli schopní udržať si manželstvo. Nebudem presne citovať, ale padali tam pamätné vety o tom, že aj fyzické násilie je možné prežiť s pokorou, ak je na konci udržanie zväzku manželského.

Riešili sme môj návrh o dobrovoľných a bezplatných sterilizáciách ako možnosť pre ženy, ktoré si to dnes nemôžu dovoliť a preto rodia deti ako jablone. Išlo o to, aby žena mala možnosť slobodne si vybrať sterilizáciu, ak vie, že každé ďalšie dieťa porodí do katastrofálnych podmienok, v ktorých je potom týrané, hladné, uzimené, až nakoniec umrzne alebo uhorí. V zmysle lásky k blížnemu zo mňa a z tých, ktorí môj návrh podporovali, urobili kolegovia zo Smeru a z radov kresťanských demokratov príslušníkov SS, ktorým ide o vyhladenie rómskeho národa.

No, a napokon sme sa ako parlament vážne zaoberali skvostom trojice predkladateľov – Kuffa, Kvasnička a Mikloško o tom, aby ženy po interrupcii alebo po umelom oplodnení skončili za mrežami. Predstavte si, že návrh z obdobia temna podporilo 19 poslancov- z KDH, klika Kuffu z Oľano a jednotlivci zo Smeru. Čo je ešte horšie, zo 101 poslancov sa až 65 zdržalo!!! Ako môže toľko poslancov, prevažne z radov Smeru, nemať jednoznačný názor na uväzňovanie žien po interrupciách a umelom oplodnení? Len 14 poslancov bolo jednoznačne proti.

Aj o tomto budú tieto voľby – nielen o programoch, istotách, ale aj o –izmoch, ktoré nás buď posunú skutočne do 21. Storočia alebo nás vrátia do čias inkvizičných súdov. Môže sa celkom reálne stať, že ženy, aj keď s čistými nohami, budú sedieť vo väzení alebo ich upália na hranici. Po tom našom malom slovenskom ihrisku pobehuje až príliš veľa ideologických bláznov s ambíciami sedieť v parlamente. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Everest bude ešte ťažší. Čakanie v zápche môže horolezcov stáť život

Hillaryho výšvih – poslednú veľkú prekážku pri výstupe zničilo zemetrasenie.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?