Ako si Richter za vaše milióny kupuje zamestnanosť

Autor: Lucia Nicholsonová | 10.2.2016 o 9:39 | (upravené 10.2.2016 o 11:07) Karma článku: 13,77 | Prečítané:  18802x

Človek zo Svidníka, ktorý ma o tomto projekte informoval, mi hovorí: „Na papieri to vyzerá všetko vznešene, ale v skutočnosti za 800 eur na jedného akože učia Rómov držať metlu v ruke.“ Tak vyzerajú Richterove rekvalifikácie.

Tiež sa vám páčia tlačovky ministra Richtera, na ktorých oznamuje klesajúcu nezamestnanosť? Koľko ľudí mu vypadáva z evidencie nezamestnaných? Ako sa mu darí znižovať počet evidovaných dlhodobo nezamestnaných, ktorí sa roky krútia v kolotoči nezamestnateľnosti?

Zavádza. Za vaše peniaze si kupuje dobre vyzerajúce štatistiky pred voľbami. Ale to nikdy nespomenie. Smer robí presne to, čo pred voľbami 2010. Tlačí stovky miliónov eur do nezmyslených krátkodobých projektov na rekvalifikáciu a pár mesačnú umelú zamestnanosť dlhodobo nezamestnaných. Spomínam si na skvelé rekvalifikačné kurzy pod úradmi práce za prvej Ficovej vlády ako napríklad kurzy ikebana.

Pred voľbami si za vaše peniaze umelo znížia počet evidovaných nezamestnaných, aby ich bolo pre čo voliť a po voľbách, keď sa projekty skončia a do ďalších už nenatlačia peniaze, sa rekvalifikovaní  vrátia späť na úrady práce.

https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/esf/op-ludske-zdroje/vyzvania/vyzvanie-podpora-zamestnavania-uoz-prostrednictvom-aotp.pdf

Aktuálne Richterovo ministerstvo spustilo projekt za takmer 50 000 000 /päťdesiat miliónov/ eur, ktorý je zameraný predovšetkým na podporu zamestnanosti dlhodobo nezamestnaných. Mám k dispozícii zmluvu s vysúťaženou firmou, ktorá má v termíne od 29. januára do 26. februára rekvalifikovať dlhodobo nezamestnaných na obecné služby. Presný názov rekvalifikácie znie: Sociálne kompetencie a kľúčové zručnosti v rámci poskytovania obecných služieb. Viete, čo to znamená v skutočnosti? Že za 800 eur na hlavu v priebehu jedného mesiaca majú rekvalifikovať dlhodobo nezamestnaných  na vykonávanie verejnoprospešných prác! Tých verejnoprospešných prác, ako napríklad zametanie ulíc, ktoré vykonávajú už teraz za aktivačný príspevok.

Človek zo Svidníka, ktorý ma o tomto projekte informoval, mi hovorí: „Na papieri to vyzerá všetko vznešene, ale v skutočnosti za 800 eur na jedného akože učia Rómov držať metlu v ruke.“

Keď som sa o tomto Richterovom projekte rozprávala s jedným zo starostov z východu, ktorý o ňom ani nevedel, hovorí mi: „To neverím, že by s takouto blbosťou vyšli teraz pred voľbami, že rekvalifikovať ľudí na verejnoprospešné práce...“ Musela som starostovi k tomu poslať onú zmluvu s jasným zadaním, aby uveril, že aj cez takýto smiešny projekt za vaše milióny sa neštítia kupovať si lepšie vyzerajúce štatistiky a klamať ľudí.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Porovnanie Slovenska a Maďarska

Občas si nahovárame, že sme na tom s úrovňou demokracie a politickej zodpovednosti lepšie.

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?