Padni komu padni. Kováčovi, či Kaliňákovi.

Autor: Lucia Nicholsonová | 12.5.2016 o 15:49 | (upravené 12.5.2016 o 16:07) Karma článku: 13,64 | Prečítané:  3910x

Každá verejná figúrka, na ktorú padne čo i len tieň podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti, z nekalého narábania s verejnými peniazmi, musí sa vzdať verejnej funkcie a postu plateného z verejných zdrojov.

Toto je politická kultúra vyspelých demokracií, po ktorej voláme, a ktorá na Slovensko ešte stále nedorazila.

Každý, kto je podozrivý zo zlodejiny, nemôže ďalej brať peniaze zo štátneho rozpočtu. Som o tom presvedčená. A to sa týka politikov, ale aj štátnych úradníkov, to sa týka miliónových DPH škandálov, v ktorých sa spomínajú mená vysokých špičiek Smeru Kaliňáka, Bučeka a ďalších, ale aj škandálov za tisíce eúr, v ktorých sa spomína meno asistenta poslanca.  Môjho asistenta nevynímajúc.

Na jedného z mojich asistentov padol tieň podozrenia, že sa mal v minulosti obohatiť z verejných peňazí o 38 tisíc eur. Tou minulosťou myslím rok 2011, kedy si mal údajne posielať na účet peniaze z organizácie ministerstva školstva – MPC /Metodicko-pedagogického centra/.

S pánom Kováčom som sa stretla prvý raz v roku 2015. Ako asistent pre mňa pracoval asi tri aprílové týždne tohto roku, mal analyzovať podozrivé miliónové Národné projekty, ktoré idú cez MPC, za čo dostal v máji alikvotnú časť odmeny vo výške cca. 280 eur.

Tlačovku, na ktorej sa štátny tajomník Ministerstva školstva Erik Tomáš zahral na vyšetrovateľa, prokurátora aj sudcu a podozrenia si zamenil za obžalobu asistenta z podvodu a závažnej ekonomickej trestnej činnosti, načasovali zázračne.

Udiala sa krátko po tom, ako Kováč vyhral pracovnoprávny súdny spor s MPC a MPC mu malo nahradiť škodu vo výške 15 tisíc eur. Udiala sa len krátko po tom, ako Kováč začal pre mňa pracovať, pričom zverejnili závery kontroly z augusta minulého roku, o ktorých vedeli už dávno!!!! Udiala sa krátko po mojom incidente s ministrom vnútra R. Kaliňákom, ktorému pán E. Tomáš robil dlhé roky v úlohe hovorcu pravú ruku a užitočného pudlíka.

V každom prípade, na jedného z mojich asistentov padol tieň podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti a ak volám po novej politickej kultúre, musím sa s podozreniami vysporiadať. Neprináleží mi rozhodovať o jeho vine alebo nevine, od toho je polícia, prokuratúra a súdy. Napriek tomu som sa rozhodla až do ukončenia vyšetrovania kauzy ukončiť spoluprácu s pánom Kováčom. Aby nikto nemal pocit, že z titulu mojej funkcie akokoľvek ovplyvňujem vyšetrovanie. Aby nikto nemal pocit, že verejné peniaze idú na plat človeka, na ktorého zverejnili podozrenia z nekalej ekonomickej činnosti.

Vytváram tým precedens, pravidlo Padni, komu padni, a vyzývam všetkých, ministrov, poslancov, štátnych úradníkov, každého vo verejnej funkcii, ktorý čelí čo i len tieňu podozrenia zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti, aby urobil to isté. Nech sa vzdajú funkcií a platov z verejných zdrojov, až do vyriešenia ich káuz autoritami, ktoré sú na to určené. A to ešte stále sú, dokonca aj na Slovensku, polícia, prokuratúra a súdy / a nie štátny tajomník ministerstva školstva E. Tomáš/. Len tak sa Slovensko pridá ku krajinám so skutočnou politickou kultúrou, kde sa trestom nevyhnú ani vyvolení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?