Krátky odkaz unavenému pánovi R. Ficovi.

Autor: Lucia Nicholsonová | 11.8.2016 o 10:38 | Karma článku: 11,49 | Prečítané:  57141x

Vážený pán premiér, videla som vaše video a chcem vám k tomu poslať odkaz. Naozaj len krátky, lebo vyzeráte byť veľmi, veľmi unavený. 

1/ Práca novinárov sa nám nie vždy musí páčiť, niektorí sú profesionálni, iní menej, niektorí seriózni, iní bulvárni, ale všetci sú sprostredkovateľmi informácií o politikoch k ľuďom, to sú tí, ktorí nás volili, a ktorí nás tak trochu platia. Je na nich, od ktorého novinára informácie akceptujú, a ktorého považujú len za tendenčného neprofesionálneho blba. Vy toho novinára neplatíte a neplatia ho ani vaši voliči, pracuje pre súkromnú komerčnú TV a predpokladám, že tam bude pracovať ešte dlho po tom, ako vy budete v justičáku alebo prinajmenšom v "exile" v Širokého vile.

2/ Ten novinár, akýkoľvek už je, má právo si vás /aj všetkých nás ostatných/ odfotiť hneď z niekoľkých dôvodov - on je novinár a vy ste verejne známa osoba, premiér, ústavný činiteľ a on sa pýta, vy odpovedáte /v lepšom prípade/, aby bol občan informovaný. A ten novinár je aj daňový poplatník a vy ste tak trochu platený aj z jeho daní, aj keď vyzerá ako záchodový pavúk.

3/ Viacerých ľudí v tejto krajine zaujíma odpoveď na celkom legitímnu otázku, ako veľmi sa po kauze Bašternák obávate chodiť medzi ľudí.... aj mňa to veľmi zaujíma. Chápem, že skoro ráno na hrádzi nestretnete až tak veľa okoloidúcich a možno by vás takého unaveného už ani nespoznali. Ale zoberiete niekedy pani manželku večer do ulíc hlavného mesta len tak, bez ochranky? Ja chodím s rodinou pravidelne a je to strašne fajn, že ľudia na mňa nepľujú, ani mi neprotestujú pred domom. Vyjdete si niekedy s priateľmi alebo s vašimi ľuďmi do ulíc, len tak, bez limuzíny a objednáte si niekde na verejnosti pivo alebo kúpite zmrzlinu? To by ma naozaj zaujímalo, tak to berte tak, že ten novinár sa nepýtal na úplne nezmyselnú a uletenú otázku.

4/ Ak by ste behali viac a ak by ste ten beh brali vážne, a nie len ako marketingový ťah, ktorým chcete dokázať, že ste fit, ak by ste vytrvalostný beh robili naozaj tak, ako sa má, tak by ste vedeli, že dostať sa do formy záchodového pavúka je výsledkom snaženia väčšiny maratónskych bežcov. Lebo vláčiť so sebou masívnu šiju a svalnatú hlavohruď je zbytočným plytvaním energie /aj keď odrátam chrbticu/. A ak k tomu musíte nosiť ešte aj zopár kíl nenávisti k novinárom, k bratislavskej kaviarni, k opozícii a k ľuďom, ktorí v tejto krajine napriek vašim vládam dokážu ešte stále vytvárať hodnoty a ak zarátam aj zopár kíl obdivu k Putinovmu štýlu vládnutia, čudujem sa, ako vôbec môžte behať.

Pán premiér, ste unavený. Možno tým u časti občanov vzbudíte taký ten ochranný reflex(možno aj reflux), možno ľútosť nad tým, že napriek všetkým vašim snahám ste len štvanou zverou vo vašej vlastnej krajine. Vo mne ste tiež vzbudili ľútosť, ľútosť nad tým, že takýto unavený muž je schopný naďalej drancovať Slovensko. Sme naozaj takí slabí, slabší ako on, že mu to dovolíme? A ešte ste vo mne vzbudili ten syndróm sprostredkovanej hanby. Verím, že ste to video nakrútili len pre to, že vaši marketéri sú na dovolenke. Inak je na tom táto krajina ešte horšie, ako som sa domnievala.

https://www.facebook.com/robertficosmersd/videos/532593816929782/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Monika Jankovská sa chce dohodnúť s políciou

Štátna tajomníčka zrejme chce spolupracovať.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Vždy sa dá počítať s vypätím všetkých síl

Krajčí počas testovania videl "silného ducha slovenského národa".


Už ste čítali?