Kto klamal o škôlkach, pán Fico?

Autor: Lucia Nicholsonová | 6.10.2016 o 12:00 | (upravené 6.10.2016 o 12:06) Karma článku: 13,96 | Prečítané:  6626x

Keď som si pozrela predmetnú výzvu za 79 miliónov na zvyšovanie kapacít škôlok, ktorou ste ohurovali pred voľbami, zistila som zaujímavú vec. Veď vy ste tú výzvu vyhlásili a vzápätí, po voľbách v júni,  zrušili. 

Vážený pán Fico,

minulý týždeň som v blogu upozornila na to, že z rekonštrukcií škôlok má celkom slušný biznis Váš pán strýko. Ladislav Rybanský a jeho firma Style-Mont s.r.o. dostali 3 zákazky na rekonštrukciu škôlok – spolu za takmer 300 tisíc eur. Dostali ich za zvláštnych okolností, veď uznajte sám – jednu zákazku za 153.359 eur vyhrali v súťaži, kde za rovnakú chybu vylúčili štyri firmy a zostal osamotený Style-Mont, ktorý potom súťažil sám so sebou a vyhral. Zvyšné dve zákazky – za 83.920 eur a za 25. 434 eur dostal Style-Mont s.r.o. zadaním priamo, bez súťaže.

http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/434541/zo-skolok-profituje-aj-ficov-stryko.html?ref=tit

Mylne som sa domnievala, že peniaze išli z výzvy na zvyšovanie kapacít materských škôlok za 79 miliónov eur, ktorou ste sa pred voľbami tak veľmi chválili. A dosť ľudí Vám na to naskočilo. Aj takí z môjho okolia, na ktorom si dosť potrpím, tvrdili, že za toto máte u nich bod. Viete, sú to mladí ľudia a majú deti a tých škôlok je naozaj prekliato málo. S informáciou o výzve na záchranu škôlok, detí aj rodičov ste prerazili do všetkých médií.

Takto ste o výzve hovorili pred voľbami: „Som veľmi rád, že prichádza po ministerstve školstva operačný program, ktorý patrí pod ministerstvo pôdohospodárstva, a vyčleňujeme, musím povedať, enormnú sumu na rekonštrukciu škôlok. Ide o 79 miliónov eur. 79 miliónov eur bude určených pre celé Slovensko, informoval 28. januára 2016 v Materskej škole na Nedbalovej ulici v Nitre premiér Robert Fico.

Váš úrad zareagoval na môj blog klasickým spôsobom – Nicholsonová klame. Peniaze firme Style-Mont totiž nešli z tejto výzvy, ale z 15 miliónov bruselských peňazí vyčlenených na rekonštrukciu škôlok pod Ministerstvom školstva. V kontexte blogu bolo to, odkiaľ peniaze išli, maličkosť. Pointu blogu – teda to, akým spôsobom sa firma Vášho strýka Style-Mont dostala k zákazkám, ste nijako nevyvrátili.

A teraz k veci.

Keď som si pozrela predmetnú výzvu za 79 miliónov na zvyšovanie kapacít škôlok, ktorou ste ohurovali pred voľbami, zistila som zaujímavú vec. Veď vy ste tú výzvu vyhlásili a vzápätí, po voľbách v júni,  zrušili. Vraj bola vyhlásená v rozpore so zákonom. Lenže tým ste sa už v médiách pochváliť zabudli.

http://www.mpsr.sk/sk/index.php?navID=1173&navID2=1173&sID=67&id=10405

V auguste ste na stránke Partnerskej dohody informovali sklamaných žiadateľov, aby sledovali vaše stránky. Vraj ich do šiestich mesiacov budete informovať o osude výzvy za 79 miliónov na zvyšovanie kapacít materských škôlok. To ale neznamená, že výzva bude, nie?

http://www.partnerskadohoda.gov.sk/ministerstvo-podohospodarstva-a-rozvoja-vidieka-sr-vyda-na-jesen-vyzvu-na-zvysenie-kapacit-materskych-skol/

Tak by som sa Vás, pán Fico, chcela opýtať, ako to vlastne s tým klamaním je. Povedzte mi tak, celkom úprimne, keď do Vás nehučí Váš nohsled a marketingový mág Erik Tomáš – kto tu vlastne pred tými voľbami o tých škôlkach zavádzal?

Ďakujem.

Lucia Ď. Nicholsonová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok nádeje pre maniakov a vrahov. Niektorí sa môžu dostať na slobodu

Zločinci odsúdení na smrť majú šancu dostať sa na slobodu. Čo sa deje za múrmi ruského Alcatrazu?

EKONOMIKA

Máte hlučných susedov? Čo robiť, ak sa im nedá dohovoriť

Spory často narastú do rozmerov, že sa treba brániť na súde.

SVET

Čo už vieme a čo nevieme o útoku v Londýne

Počas útoku v Londýne bolo zranených 40 ľudí.


Už ste čítali?