Štyri postrehy k Ficovej a Lajčákovej tlačovke

Autor: Lucia Nicholsonová | 23.11.2016 o 22:17 | (upravené 23.11.2016 o 23:37) Karma článku: 13,02 | Prečítané:  35418x

Ukoktaný a neistý prejav šéfa diplomacie pôsobil ako jasný dôkaz, ktorý by mal byť zaprotokolovaný vo vyšetrovacom spise. 

Pár slov k vám, páni Lajčák a Fico,

Naozaj netuším, kde je pravda v kauze Lajčák – predraženej prípravy slovenského predsedníctva. Ale vaša spoločná tlačová beseda bola jedna z tých, ktorú ste si mohli odpustiť /wake up, Erik Tomáš!/. Ak niekto aj mal  pochybnosti o tom, či pán minister Lajčák naozaj režíroval predražené večierky za verejné peniaze, vaša tlačovka jeho pochybnosti „rozptýlila“. Ukoktaný a neistý prejav šéfa diplomacie pôsobil ako jasný dôkaz, ktorý by mal byť zaprotokolovaný vo vyšetrovacom spise.

Dovoľte mi len niekoľko malých postrehov.

1/ RF: Všade, kadiaľ chodím, či sú to USA, či iné krajiny, počúvam chvály na ministra Lajčáka.

Neviem, kadiaľ chodíte vy, pán premiér. Ale keď už niekam idem ja, počúvam, aká je to hanba, že našu políciu vedie minister podozrivý z korupcie. Kadiaľ chodím, či sú to susedné Čechy, Rakúsko, Taliansko, počúvam, ako je možné, že premiér Fico žije v byte človeka podozrivého z daňových podvodov. Kadiaľ chodím, tade počúvam, ako je možné, že v krajine, ktorá je v EÚ, je nulová vymožiteľnosť práva. Kadiaľ chodím, tade počúvam, ako je možné, že sú tu také zlé podmienky na podnikanie a všade chcú úplatky. Kadiaľ chodím, tade počúvam, ako je možné, že pri takej vysokej miere korupcie, na ktorej sa priamo podieľajú ministri, vysokí štátni úradníci, či bohatí podnikatelia, ešte nikto nebol potrestaný. Ako je možné, že v boji proti korupcii na najvyšších miestach nás už predbehli aj také krajiny ako Rumunsko.  A kadiaľ chodím, tade počúvam, ako je možné, že sa tu už celé roky tunelujú fondy EÚ, míňajú sa na projekty ľudí prepojených s vašou politickou stranou ako napríklad Sociálne podniky. To, čo počúvate vonku vy sa dá vysvetliť jedine tak, že to akvárium, v ktorom žijete, je prenosné.

2/ ML: Ak veríme, že Slovensko je právny štát, tak predsa nemôžeme vynášať rozsudky takým spôsobom /adresoval novinárom/.

Povedzte mi, pán minister, kto už len v tejto krajine po kauze Bašternák verí, že Slovensko je právny štát? Opýtajte sa davu spred Bonaparte komplexu. Opýtajte sa napríklad Remiášovej matky, či má pocit, že toto je právny štát. Alebo sa to opýtajte subdodávateľov Váhostavu.

3/ RF: Toto je cielený útok proti slovenskému predsedníctvu,  nie je predsa možné, aby ste na dennej báze klamali.

Pán Fico, nepýtajte sa, či je možné na dennej báze klamať. Je. Dokazujete to takmer 10 rokov denno-denne. A aj keby bola pravda, že novinári klamú, ich klamstvá sú v porovnaní s tými vašimi len detské zveličovania. Vaše klamstvá a klamstvá vašich ľudí, ktorí to majú v DNA, nás vychádzajú poriadne draho – tak draho, že už nezostáva na dôchodky, na nemocnice, na školy, ani na sociálne služby.

A nie, pán premiér, nie je to útok proti slovenskému predsedníctvu. Naopak, je to služba slovenskému predsedníctvu. Na rozdiel od vás, novinári strážia šafárenie s verejnými zdrojmi. A to sa predsa v EÚ ráta, nie? 

4/ RF: Niektorí z vás /novinárov/, sú špinavé protislovenské prostitútky...

Čo z toho je urážka, prosím vás. To „protislovenské“, či to „prostitútky“? "Prostitútky", ktorým dávate verejné funkcie a platíte ich z peňazí daňových poplatníkov sú ok? Lebo sú čo.....proslovenské?

Záver

Platí to, čo povedal komentátor Marián Leško....keď prežijú Bašternáka, môžu beztrestne spáchať vraždu v priamom prenose. Dnes ste sa /zatiaľ/ v priamom prenose obaja len strápnili. Ale aj to je /slabá/ satisfakcia.  

p.s. a ešte musím pridať jeden podbod:

RF: Mojou úlohou je chrániť mojich ľudí.

Áno. Lajčáka, Kaliňáka, Bašternáka, Imreczeho, Výboha, Širokého, Jahnátka, Tomanovú... To robíte parádne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia robí u Kočnera domové prehliadky

Prehliadok sa zúčastňuje aj Kočner.

EKONOMIKA

Prudký rast cien bytov sa zastavil

V ponuke ubúdajú najmä staré byty.


Už ste čítali?