Ficovi „cikáni“

Autor: Lucia Nicholsonová | 12.12.2016 o 22:14 | Karma článku: 13,00 | Prečítané:  19223x

Fico nemá žiadne právo hovoriť o politickej korektnosti. Fico nemá žiadne právo kydať na novinárov. Fico nemá žiadne právo hovoriť o „cikánoch“. Fico nemá žiadne právo hovoriť o tých, ktorí zneužívajú sociálny systém.

Každý, kto bude voliť Fica ešte stále alebo už zase, si Fica zaslúži. Aspoň na chvíľu by sa však tento volič mohol zamyslieť nad tým, že drvivá väčšina ľudí na Slovensku si ho fakt nezaslúži. Veľmi tejto krajine škodí. Preto by som chcela poprosiť ficovoličov, aby sa pokúsili kriticky zamyslieť nad populisticko-marketingovými oblbovákmi, ktorými nás aktuálne Fico kŕmi.

Fico nemá žiadne právo hovoriť o politickej korektnosti. To on predsa vyzýva k politickej korektnosti opozíciu a tých príčetných Slovákov, ktorí nazývajú Fica klamárom, Kaliňáka zlodejom, Pašku tunelárom zdravotníctva, Širokého podvodníkom a Tomanovú ježibabou. Kvôli tomu, že od všetkých očakáva politickú korektnosť /pokiaľ ide o jeho ľudí/ sa dokáže súdiť s politikmi aj s novinármi.

Fico nemá žiadne právo kydať na novinárov. Vychádza z chybnej premisy, že si môže dovoliť prísť robiť PR nielen do verejnoprávnych médií, ale aj do tých súkromných. Od svojich nohsledov ako Erik Tomáš a  troškových štátnych radkýň je naučený na submisívny prístup a otázky typu „povedz mi, o čom chceš hovoriť, aby som si mohol pripraviť otázku“ / takto sa pýtajú aj poslanci Smeru na hodine otázok /. Neodpovedá na otázky, je drzý a arogantný a je načase, aby ho nejaký menej trpezlivý moderátor vyrazil zo štúdia, pretože reči o tom, čo je zrno a čo plevel príčetní poslucháči naozaj nemienia počúvať.

Fico nemá žiadne právo hovoriť o „cikánoch“. Bol to jeho Kaliňák, ktorý sľuboval rómsku reformu a nedokázal urobiť zhola nič, lebo namiesto riešenia rómskych osád si s Bašternákom nosili v igelitkách 12 miliónov. S rómskymi osadami neurobili absolútne nič ani počas štyroch rokov, keď vládli sami. Deti z osád nie sú v škôlkach, naďalej ich vzdelávajú v špeciálnych školách a vyrábajú z nich armádu ľudí neuplatniteľných na trhu práce. Ďalšia generácia bude plne závislá od štátu a štát ste vy, nie Fico s Kaliňákom. A namiesto skutočných riešení Fico sľubuje prísnejšiu reštrikciu v osadách. Kaliňák si totiž potrebuje napraviť Bašternákom pošramotenú povesť a tak sa bude hrať na akčného hrdinu. S políciou, ktorá bude zasahovať ako v Moldave nad Bodvou a to si píšte, že tentoraz budú mať aj kamery. Aby to po večeroch mohli vysielať namiesto akčných filmov. Povedzte, toto im chcete zbaštiť?

Fico nemá žiadne právo hovoriť o tých, ktorí zneužívajú sociálny systém. Keď toto vypustil z úst, tá rybička vo vrecku sa mi naozaj otvorila. To hovorí on, ktorý nanominoval do funkcie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny sústružníka s kúpeným JUDr. titulom bez akéhokoľvek sociálneho cítenia? Richtera, ktorý dokáže toto:

1/ stopol návrh, podľa ktorého by rodičom ťažko chorých detí zostal príspevok na opatrovanie aj počas hospitalizácie ich dieťaťa, lebo deň čo deň svojmu dieťaťu držia hlavu nad lavórom, keď zvracia po chemoterapii, lebo mu utierajú pot z čela, lebo ho liečia boľavými úsmevmi. Viete, že títo rodičia, ktorým štát zoberie ich jediný príjem, nemajú v tej nemocnici čo jesť? Viete, že Richterove úrady práce od nich po smrti ich dieťaťa vymáhajú exekúciou príspevok za opatrovanie?

2/ šéfuje úradom práce, ktoré neprisúdia príspevok na benzín mladej žene po ťažkom onkologickom ochorení s inkontinenciu stolice, lebo vraj vyzerá príliš dobre. Vyzerá tak dobre, že úrad nepovažuje za pravdepodobné, že by jej cestovanie hromadnou dopravou spôsobovalo traumu.

3/ šéfuje úradom, ktoré neprisúdia matke ťažko onkologicky chorého syna príspevok na auto. A nielen to. V momente, keď požiadala o príspevok na auto, zobrali jej aj príspevok na benzín, ktorý dovtedy poberali, lebo poberanie príspevku na benzín zvyšovalo pravdepodobnosť nároku na príspevok na auto.

4/ šéfuje úradom, ktoré neprisúdia príspevok na opatrovanie dcére človeka v poslednom štádiu rakoviny len preto, lebo starý pán prišiel na úrad po svojich, a preto sa úrad nedomnieva, že potrebuje asistenciu inej osoby. Čo tam po tom, že ten starý pán sa doplazil na úrad z čistej hrdosti, lebo tak bol celý život naučený a po návšteve úradu sa dával dva dni dokopy....

Takýchto prípadov mám zmapovaných stovky, bijem sa spolu s tými bezmocnými ľuďmi cez nekonečné odvolania s úradmi a úradníkmi, ktorým šéfuje Richter. Tí ľudia sú odkázaní na almužnu, ktorá im podľa zákona prináleží a úrady a úradníci sa tvária, ako by im to mali dať zo svojho. Tu ide o systémové zlyhanie, za ktoré je zodpovedný Richter a Fico, ktorý ho do funkcie nanominoval. Viem z vnútra úradov, že z ústredia dostali nariadenie, aby šetrili peniaze. Šetria na ťažko zdravotne postihnutých ľuďoch. Z týchto úspor si Fico zasa niekoho kúpi – cez Vianočný dôchodok, cez zvýšenú materskú, o ktorej teraz blúzni. To nie sú peniaze, ktoré zobral Širokému, Bašternákovi atď.  To sú peniaze chudákov, ktorí ani tento rok nebudú mať Vianoce.        

Každý, kto toho Fica bude voliť by si mal uvedomiť, že vymieňa lacný marketing s devastačnými efektmi za skutočné riešenia, ktoré si my /napr. v SaS/ po večeroch píšeme do tých našich brožúrok. Do nášho programu, ktorý je pred každými voľbami vyhlásený za najlepší, a predsa ho nemáme ako naplniť. Lebo niekto tu ešte stále verí Ficovým báchorkám o vymyslených nepriateľoch. Pritom, nepriateľ Slovenska je /aktuálne/ len jeden – Fico.

http://www.strana-sas.sk/praca-dospelym,-vzdelanie-detom/1875

p.s. Nepíšte mi o tom, že ani my sme za tých pár mesiacov vo vláde nič nepresadili. Skúste si porovnať, čo sa dalo presadiť vo veľmi „krátkej“ vláde, kde som napr. s Kdhákmi riešila ideologický rozpor, či majú mať ženy nárok na bezplatnú sterilizáciu alebo nie s tým, čo všetko mohol presadiť Fico&spol vo svojej druhej !!! vláde, kde vládol Smer sám. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?