STOP súdne trestaným pedofilom

Autor: Lucia Nicholsonová | 18.1.2017 o 18:36 | (upravené 18.1.2017 o 19:12) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  3019x

Chcem zabrániť súdne trestaným pedofilom, aby sa dostali k deťom. Prvým krokom je novela zákona o pedagogických zamestnancoch. Podľa nej budú učitelia dokazovať svoju bezúhonnosť nie výpisom, ale odpisom z registra trestov.

Pedofília je nevyliečiteľná deviácia. Podľa klinického psychológa, sexuológa a súdneho znalca Róberta Mathé , je celoživotným snažením pedofilov byť v kontakte s deťmi. Viacerí z nich sa snažia infiltrovať medzi učiteľov, najmä na základné školy na prvý stupeň.

Nikdy by mi to nebolo napadlo, ale bola som svedkom, ako jedna z bratislavských základných škôl zamestnala ako učiteľa človeka, ktorý bol v minulosti súdne trestaný za zneužívanie malých chlapcov.

Mal pedagogické vzdelanie a čistý výpis z registra trestov, spĺňal teda všetky podmienky na to, aby mohol učiť deti. Škola ho zamestnala, urobili z neho triedneho učiteľa štvrtákov.

K deťom sa správal zvláštne, organizoval pre ne výlety, na ktorých s ním mali prespávať. Rodičom začal byť podozrivý a tak si ho matka /s prístupom do kriminálnych databáz/ preklepla a s hrôzou zistila, že pán učiteľ je v minulosti súdne trestaný pedofil.

Môže za to škola? Nie. Výpis z registra trestov mal čistý, pretože jeho zločin bol rokmi zahladený. Nemali ako zistiť, že sedel za zneužívanie detí. Tu je kameň úrazu: keby predkladal odpis a nie výpis, škola by na jeho minulosť prišla a k deťom by ho nepustila.

Komunikovala som svoj návrh s R. Mathém, ktorý bol prekvapený, že učitelia /a ďalšie profesie, ktoré pracujú s deťmi/ už dávno nepredkladajú pri nástupe do zamestnania odpis, namiesto výpisu z RT. Zároveň potvrdil, že ak už raz pedofil prekročí pomyselnú hranicu a dieťaťu ublíži, zneužije ho, je pravdepodobná recidíva. Je nesmierne dôležité, aby sa v minulosti súdne trestaní pedofili nedostali k našim deťom – ako učitelia, ani ako sociálni pracovníci, či napríklad kňazi /viď prípad z Nevidzian/.

Pre tých, ktorým sa nechce čítať, prikladám video.

https://www.youtube.com/watch?v=jDVhiTrO47g&feature=youtu.be

Preto predkladám novelu zákona o pedagogických zamestnancoch. Vôbec po prvý raz v mojej poslaneckej práci sa stalo, že mi parlamentná väčšina posunula návrh do II. čítania a zdá sa, že novelu ako takú schvália. Podľa nej budú noví učitelia pri nástupe do práce preukazovať svoju bezúhonnosť odpisom z RT a už zamestnaní učitelia odpis v prechodnom období budú musieť doložiť.

Odpis stojí rovnako ako výpis, 4 eurá, žiadať oň budú učitelia ako fyzické osoby s potvrdením od príslušnej školy. Novelou nevytvárame žiaden precedens, už dnes odpisy predkladajú napríklad pracovníci SBS-iek.

Ako som povedala, kvôli prípadu z praxe, aj kvôli odporúčaniam odborníkov, ale najmä kvôli najlepšiemu záujmu našich detí touto novelou len začínam. Rovnakým spôsobom by som chcela zamedziť prístupu súdne trestaných pedofilov k našim deťom cez ďalšie profesie. Verím, že sa moje návrhy stretnú v pléne aj vo verejnosti s podporou.  

p.s. Nedá mi nedopísať veľmi dôležitú vec a síce, toto nie je žiaden pogrom na slušných a bezúhonných učiteľov. Veľmi si ich prácu vážim a som presvedčená, že každý jeden slušný a bezúhonný učiteľ by v tejto krajine mal byť vyvážený zlatom. Títo učitelia nemôžu za to, že sa medzi nich chcú infiltrovať pedofili, ktorí už v minulosti deťom ublížili. Nie je ale iná možnosť, aby sme zabránili prípadom, akým je ten spomenutý v texte. Jedinou alternatívou by bolo ponechať status quo a tak vydať deti, slušných pedagógov a školy ako také nebezpečenstvu, že sa medzi nimi objaví učiteľ, ktorý bol v minulosti súdne trestaným pedofilom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?