5 prípadov špeciálneho Kováčika

Autor: Lucia Nicholsonová | 28.2.2017 o 22:11 | (upravené 28.2.2017 o 22:26) Karma článku: 12,88 | Prečítané:  16195x

Človek nemusí byť na drogách, aby pochopil prečo R.Fico drží D.Kováčika a prečo D.Kováčik drží R.Fica. 

Tu je 5 krátkych príbehov, ktoré by priemernému premiérovi mali stačiť na okamžité zbavenie sa šéfa špeciálnych prokurátorov, ktorý dosahuje „kvalitu“ D. Kováčika.  

1/ Branisko

Tunelovanie tunela Branisko je kauza druhej Dzurindovej vlády. Nominanti Dzurindovej SDKÚ v Slovenskej správe ciest sú od roku trestne stíhaní za to, že sa mali na výstavbe tunela nelegálne obohacovať. V roku 2008 vzniesli obvinenia voči niekoľkým osobám -  Dušanovi Matonokovi /riaditeľ/, Valeriánovi Horváthovi /investičný riaditeľ/ a Romanovi Veselkovi /ekonomický riaditeľ/ - za trestný čin založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny a za trestný čin podvodu.

Prvý krát bolo vyšetrovanie ukončené v roku 2013. Po „aktívnom“ dozorovaní to prokurátor špeciálnej prokuratúry v roku 2014 vrátil na do-vyšetrenie. Dodnes toto do-vyšetrovanie nebolo ukončené. Ako si špeciálna prokuratúra pod vedením špeciálneho Kováčika vykonáva svoju povinnosť dozorovať vyšetrovanie, ktoré trvá 13 rokov? Už teraz je jasné, že vinou špeciálnej prokuratúry a polície to bude ďalší prípad do šuplíka. Kto štátu, daňovým poplatníkom, preplatí výdavky nielen so samotnou škodou, ale aj s 13 ročným nezmyselným vyšetrovaním?

Len nedávno rozhodol Najvyšší súd v kauze Slanské lesy, že od skutku ubehlo 15 rokov, a teda akýkoľvek trest stráca svoj účel. Páchateľov oslobodil. Obdobný osud stihne Branisko.

2/ Hlas podobný Ficovi

Ani tento prípad špeciálna prokuratúra nebola schopná dostať pred súd.

Stopenie tejto kauzy má pritom fatálne dôsledky pre krajinu. Tam niekde sa začala vláda oligarchov nad touto krajinou a nad politikmi ako Fico, ktorí možno dokážu urobiť 1000 klikov, ale pritom visia na šnúrke od gatí bielogolierovej mafie. To sú tí, od ktorých hlas podobný Ficovi tie obrovské peniaze vlastnou hlavou pozháňal.

3/ Gorila

Keď v roku 2009 sedel D. Kováčik pri výsluchu autora knihy Gorila, novinára Toma Nicholsona a čítal spis Gorila, bola dôkazná situácia presne taká istá, ako v roku 2012. Na obsahu spisu, ani jeho kvantite, sa nič nezmenilo. Až o tri roky neskôr, v 2012, keď sa spis objavil na internete a nemohli cúvnuť pred tlakom zdola, vznikol špecializovaný vyšetrovací tím. Vtedy bolo začatých niekoľko trestných stíhaní vo veci založenia, zosnovania a podporovanie zločineckej skupiny a vo veci korupcie. Pýtam sa prečo nevznikol vyšetrovací tím už v roku 2009? Prečo už vtedy nezačali trestné stíhania? Kováčik, ani T. Gašpar nechceli, lebo to nechceli tí, ktorým slúžia. 

Za vedúceho vyšetrovacieho tímu vymenovali „neskúseného a neschopného“ vyšetrovateľa. Aspoň to tvrdí celkom verejne T. Gašpar a neverejne D. Kováčik. Ak ale jeho neschopnosť špeciálny prokurátor zistil, mal zo zákona okamžite konať. Mal mu odňať spis, prideliť ho skúsenému a schopnému a spracovať pokyn na vykonanie úkonov smerujúcich k objektívnemu vyšetreniu veci. Prečo sa tak nestalo? Kováčik, ani Gašpar to nechceli, lebo to nechceli tí, ktorým slúžia.

4/ Bašternák

Kováčik sa vyjadril, že vec konzultoval asi so 14 prokurátormi, ktorí sa zhodli na tom,  že ak protokol z daňovej kontroly nepreukázal pochybenia naznačujúce podvod na DPH, konali by rovnako ako Kováčik. Lenže medzičasom sa ukázalo, že daňová kontrola bola /schválne/ odfláknutá. A to dokazuje nielen nekompetentnosť šéfa špeciálnej prokuratúry, ale aj jeho 14-tich prokurátorov. 

5/ Športový deň ÚBOKU /už len taká perlička/

V septembri 2004 mal vtedajší Úrad boja proti organizovanej kriminalite športový deň v rekreačnom zariadení na Sninských rybníkoch. Na základe pokynu nadriadených si policajti v cestovnom príkaze vyúčtovali ubytovanie v hodnote niekoľkokrát presahujúcej normálnu cenu ubytovania, pretože zariadenie im vydalo fiktívnu účtenku na navýšenú cenu, v ktorej bolo započítané už aj pohostenie - opekaný býk, alkohol, živá hudba. Samozrejme, podľa zákona na to nemali nárok. Tento skutok začala vyšetrovať inšpekcia Ministerstva vnútra ako podvod so škodou okolo 300 tisíc korún. Špeciálny prokurátor Kováčik to v roku 2005 posúdil ako priestupok. Nikto za nič neniesol zodpovednosť a chlapci z inšpekcie ešte dlho nechápavo krútili hlavami.

Každý priemerný premiér s čistý svedomím by sa šéfa špeciálnej prokuratúry kvalít D. Kováčika zbavil. (O to viac, ak teraz Fico tvrdí, že Kováčik je vlastne Dzurindov človek.) Platí toto: Fico Kováčika drží vo funkcii, aby neskončil v base. A Kováčik drží Fica mimo basy, aby neskončil vo funkcii. Fico a jeho ľudia.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?