Dankove seppuku

Autor: Lucia Nicholsonová | 26.4.2017 o 10:37 | Karma článku: 15,18 | Prečítané:  8926x

Toto nie je pokus o politickú vraždu Andreja Danka, ale seppuku Andreja Danka, ktorý mal kedysi ambície stať sa predsedom vlády. Aj keď vás v pléne napokon neodvoláme, satisfakciou budú preferencie v ďalšom prieskume. 

Vážený pán predseda parlamentu,

Píšem Vám list, aj keď viem ako nerád čítate z papiera. A posielam Vám ho cez médiá, keďže cez podateľňu by neprešiel.

1/ Napriek tomu, že predsedáte parlamentu, nie ste môj šéf, lebo parlament nie je vaša firma a ja nie som vaším zamestnancom. Spovedám sa tým, pred ktorých listami ma chcete chrániť /ako povedala vaša hovorkyňa/. Spovedám sa občanom. A nechcem, aby ste ma pred nimi chránili. Ak mi občan chce napísať list, musí mať istotu, že sa ten list ku mne dostane bez toho, aby ho predtým požul úradník, vy alebo váš kancelár. Naposledy mi čítala listy pro-sovietska súdružka vychovávateľka v pionierskom tábore, ktorá niektoré deti za trest rada striekala studenou vodou a iným nedávala jesť. Aby sme sa o to nepodelili s rodičmi, čítala naše listy. Môj dedo jej za to vynadal do Štbáčiek a to boli 80-te roky, pán predseda. Ja vám ani nebudem nadávať, stačí, keď to pomenujem – máte spôsoby Štbáka a na rozdiel od tej súdružky toto snorenie chcete obaliť do akejsi rytierskej ochrany poslancov. Pritom chcete chrániť len seba a svojich ľudí.

2/  Drvivá väčšina korupčných prípadov, do ktorých boli a sú zapletení vaši ľudia z koalície, pochádza práve od občanov a z ich listov. Moja skúsenosť je taká, že ľudia sa boja o svojich zisteniach písať e-maily, pretože si myslia, že mailové schránky vy a vaši ľudia monitorujete. Práve preto často volia list a klasickú poštu a ich listy sú anonymné. 27 rokov po páde totality majú strach presne pred takými ľuďmi, ako ste vy. Pred ľuďmi, vďaka ktorým komunistický režim a Štbácke spôsoby prežívajú. Vaším rozhodnutím nerešpektovať listové tajomstvo a lustrovať listy, ktoré nie sú určené vám, ste len dokázali, že ľudia majú oprávnený strach z autorít ako ste vy, z autorít, ktoré nerešpektujú základné ľudské práva a slobody, aby ochránili seba a svojich ľudí. Keď skončia listy s podnetmi v skartovačke, ďalší skutok sa nestal...

3/ Chceli ste parlamentu vrátiť slušnosť, pán predseda. Namiesto toho ste potiahli hodnosť kapitána a teatrálne to odprezentovali bozkávaním výložiek. Keď vás občania vysmiali a písali vám na FB, čo si o vás myslia, zrušili ste si FB profil. Potom prišiel náhubkový zákon, mávanie výpravčou plackou pri IC vlakoch po tom, ako ste vytlačili Regio Jet.... Začali vám klesať preferencie, tak ste si povedali, že zlikvidujete verejnoprávnu televíziu a rozhlas a urobíte z nej vlastnú „provládnu prostitúku“ /parafrázujúc klasika/. Teraz sa vám nepozdáva, ako občania listami komunikujú s opozičnými poslancami, tak ste vydali príkaz zastaviť nepohodlné listy v podateľni.

To, že nečítate z papiera a váš verbálny prejav je svojský, je váš najmenší problém, aj keď sa o ňom najviac píše. Podľa mňa je oveľa vážnejšie to, že máte spôsoby, ktoré sú nebezpečné a nehodné predsedu parlamentu demokratickej krajiny. Myslím, že to začína byť jasné už aj tým, ktorí vám vo voľbách dali hlas, lebo chceli voliť národovcov a vy ste zdali byť o toľko lepším ako Jano Slota. Aj keď vás v pléne napokon neodvoláme, satisfakciou budú preferencie v ďalšom prieskume. Viete, toto čo sa deje okolo vašej osoby, nie je pokus o politickú vraždu Andreja Danka, ale seppuku Andreja Danka, ktorý mal kedysi ambície stať sa predsedom vlády.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Porovnanie Slovenska a Maďarska

Občas si nahovárame, že sme na tom s úrovňou demokracie a politickej zodpovednosti lepšie.

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?