V Dankovej hlave

Autor: Lucia Nicholsonová | 7.8.2017 o 14:46 | (upravené 7.8.2017 o 15:27) Karma článku: 13,19 | Prečítané:  13617x

Všetci traja bardi považujú voliča za hlupáka, ktorý im sadne na ich hlúpe hry, ktorých cieľom je udržať sa pri koryte. Mal by sa im vysmiať do tváre, nechať ich dožiť pred bránami parlamentu a poniektorých za bránami Leopoldova.

Netrúfam si odhadnúť, čo sa deje v hlave Andreja Danka. Podľa mojich skromných domnienok môžu byť za vypovedaním koaličnej zmluvy len tieto dva scenáre.

1/ A. Danko je zúfalý. Je zúfalý nepretržite a kontinuálne od pamätnej tlačovej konferencie, na ktorej sa prevalilo, že si celkom nevojensky prisvojil hodnosť kapitána a v afekte bozkával výložky. Nebolo na tom nič hrdé, ani slušné a národ pochopil, že predseda parlamentu nie je chlapsky svojský, ale nekompetentný. Začali mu klesať preferencie a on v zúfalstve robil jednu chybu za druhou (náhubkový zákon, otváranie listov poslancov, nevhodné správanie k ženám). A teraz je už zúfalý úplne, lebo vychádza najavo, že k tomu všetkému NE-hrdému a NE-slušnému, je SNS s ním na čele NE-odborná a ešte k tomu sú reálne podozrenia, že aj skorumpovaná. Tlaky na odvolanie Plavčana sú obrovské, výzvy pod OP Výskum a Inovácie sú natoľko podozrivé, že EK v nich zastavuje platby. To je medzinárodný škandál jeho Plavčana, jeho SNS a jeho samého.

Len si spomeňte na ten povolebný ošiaľ, kedy politológovia a komentátori veštili Dankovi, že bude ďalší slovenský premiér. A odrazu je z neho niekto, komu sa podarilo docieliť, že si želáme návrat Slotu J

Danko je zúfalý, ale je to pitbull. A tak je celkom pravdepodobné, že spolu s nejakým PR mágom prišli na to, ako prekvapiť nielen koaličných partnerov, ale celé Slovensko – vypovedať koaličnú zmluvu. Prekryl by tým škandál s Plavčanom, zobral Ficovi možnosť Plavčana zoťať, prekryl by aj reakciu EK nepreplatiť výzvy za stovky miliónov eur a ukázal by, že aj keď s 9-timi percentami, stále je Kapitánom.

Samozrejme, výrazne by tým riskoval. Najmä s ohľadom na možnosť skutočného konca vlády a predčasných volieb, z ktorých by vyšiel bez hodnosti, minimálne tej vojenskej.

2/ Druhá možnosť je reálnejšia, ale o to odpornejšia. Ide o kalkul troch nenažraných politických bardov, ktorým sa ešte stále chce kradnúť, ale verejnosť sa im príliš pozerá na prsty, lebo kradnú tak vulgárne, že to vidieť až do Bruselu. Preferencie všetkých troch partnerov naznačujú, že s Kaliňákmi a Plavčanmi skončili a ďalšiu vládu už nezostavia. A tak zahrajú divadlo na novú koaličnú dohodu, do ktorej krvou napíšu, že krajina sa má príliš dobre a preto treba rozdávať občanom. Najmä tým, ktorí sú potenciálne ich voliči.

A začne sa dvojročná brutálna predvolebná korupcia občanov. Ficove sociálne balíčky sa budú červenať v kúte, lebo tu sa bude podplácať všade a všetkých a popri tom bude svätá trojka kradnúť ďalej. Pôjde najmä o eurofondy, vznikne viac pivovarov a liehovarov, pôjde viac spackaných výziev a čoraz viac skutočných vedcov buď dá tých 30% alebo sa rovno vysťahuje do Silicon Valley.

Občan bude spokojný, Kapitánovi zostane hodnosť, lebo veď to bol on, kto sa postaral o prehodnotenie koaličnej zmluvy. Aj toho Plavčana napokon oželie. Fico sa s hrdinstvom pripísaným Dankovi vysporiada, bude viac klikovať, možno sa zbaví Kaliňáka, postaví si ten dom  a odsťahuje sa od svojho človeka Bašternáka. Jedinci mu budú nahlasovať korupciu, občas možno osobne zatkne nejakého úradníčka, na ktorého názor už teraz zvysoka kašle.

Ono, oba tieto scenáre svedčia vlastne o tom jednom. Všetci traja bardi považujú voliča za hlupáka, ktorý žerie seno a preto im sadne na ich hlúpe hry, ktorých cieľom je len udržať sa pri koryte. Volič by sa im mal vysmiať do tváre, nechať ich dožiť pred bránami parlamentu a poniektorých za bránami Leopoldova.

p.s. Bugár ešte neurobil žiaden zásadný krok. Ten jediný rozumný by bol rozbiť vládu, nepristúpiť k novej koaličnej dohode, a so Žitňanskou na čele sa pokúsiť prekročiť 5% v predčasných voľbách. Len či mu zostal ten jeho charakter.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Porovnanie Slovenska a Maďarska

Občas si nahovárame, že sme na tom s úrovňou demokracie a politickej zodpovednosti lepšie.

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?