Keď to v opozícii teraz nepochopíme, niet nám pomoci

Autor: Lucia Nicholsonová | 6.11.2017 o 13:01 | (upravené 6.11.2017 o 13:10) Karma článku: 15,25 | Prečítané:  5584x

Župné voľby sú dobrým začiatkom pre „reformnú očistu“ Slovenska. Rovnako môžu byť aj začiatkom úpadku pre strany, ktoré reformu sľubujú, ak tú dôveru pošliapeme kvôli vlastným svetom, vlastným egám. 

Keď to v opozícii teraz nepochopíme, niet nám pomoci

Ešte nikdy sa toľko nehovorilo o žiadnych VÚC voľbách, ako o týchto posledných. Trochu sme v hystérii komunikovali tie pred štyrmi rokmi, v ktorých uspel Marián Kotleba a jeho partička miňov. Všetkých nás vtedy šokovalo, ako sa to mohlo stať, že z fašistu je župan. To, že slovenské župy s výnimkou tej Kotlebovej a Frešovej boli všetky červené, vtedy ani nikoho veľmi neprekvapovalo.

Dnes sa radostíme, že sme toho Kotlebu vymazali z mapy jeho rodnej hrude. Ľudia mu nosia prázdne kartónové krabice, aby čo najskôr vypratal – vlastnú rodinu, aj nejaké tie ušlé hákové kríže. Oslavujeme debakel Fica. Ten to dostal na priamo, takúto ranu nečakali ani tí, ktorí mu to priali. Fico je z kola von. Trochu to ešte špatia Trenčiansky a Nitriansky kraj, ale aj tam napokon ľudia vyvetrajú, verím tomu.

Slovensko nie je hnedé, ani červené a to je dobrá správa pre všetkých tých, ktorí so zbalenými kuframi čakali na prvé výsledky volieb. V Prahe je už plno a Slovensko v týchto voľbách ukázalo, že je inde ako extrémnymi trendmi ovplyvnené Česko, či Rakúsko.   

Po týchto voľbách je zrejmé aj to, že Smer sa už načisto zbláznil a nedokáže sa poučiť na vlastných chybách. Keď Glváč vyhlásil, že „vyhodíme starých a vyhorených ľudí“, mysliac tým napríklad Ftáčnika, ktorý si zaprel vlastnú rodinu a to sa v mafii neodpúšťa, jeden fakt nevedel, či sa smiať, či plakať. Neviem, kto zvládne Smeru našepkať, že ich pravým problémom, sú tí muži v najlepších rokoch jazdiaci na Harley Davidson: Glváč, Kaliňák, Žiga a Fico. A trochu mimo Harleya a v inej vekovej kategórii aj Richter.

Tragické bolo vidieť aj Danka, ktorý považuje neúspech SNS za úspech, ale jeho už tu nikto veľmi neberie vážne. Bugára akoby sa voľby do VÚC ani netýkali, takmer nemali vlastných kandidátov, vlastne sa len nepriamo zúčastnili. Akoby ani neboli.

Úplne najsilnejšie posolstvo však poslali ľudia v týchto voľbách pravicovým, opozičným stranám. A to posolstvo ja čítam takto: Je tu veľa slušných ľudí, o ktorých priazeň sa oplatí tvrdo bojovať. Nenechajú si brnkať po nose, nenechajú sa oblbnúť vlakmi zadarmo, ani prázdnymi sľubmi, sú nároční, pochybovační, vedomí si váhy svojho hlasu. A chcú alternatívu k Ficovi a jeho bande. Ak my v opozícii tvrdíme, že Kotleba s Miňom tou alternatívou nie sú, potom im tú skutočnú alternatívu musíme vytvoriť.

V týchto voľbách sa nám to podarilo len preto, že sme postupovali spoločne. Ťahali za jeden povraz bez zbytočných malicherných potýčok. Neriešili sme, čo, kto povedal na tlačovke a koho na tej tlačovke bolo viac počuť, či vidieť. Neriešili sme, či táto veta v programe inak blízkej strany nevyznieva trochu „socialisticky“, s čím my, samozrejme, zásadne nemôžme súhlasiť. Neriešili sme osobné sympatie, ani animózne nesympatie, len sme sa spoločne bili za našich spoločných kandidátov a to nás urobilo silnými. Táto sila je tou, ktorá dokáže poraziť Fica. Nie naše dielčie úspechy, či neúspechy v jednotlivých župných parlamentoch, ale presvedčenie, že naši poslanci budú držať spolu.

Iba toto naháňa Ficovi strach a našim voličom dáva nádej.  

Viem, že to bude vyznievať moralizujúco, ale takto to cítim. Ak to posolstvo o znovunadobudnutej, ale krehkej dôvere teraz nepochopíme, niet nám pomoci. Župné voľby sú dobrým začiatkom pre „reformnú očistu“ Slovenska. Rovnako môžu byť aj začiatkom úpadku pre strany, ktoré reformu sľubujú, ak tú dôveru pošliapeme kvôli vlastným svetom, vlastným egám. Amen :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Polovica štátnych akcioviek vymenila šéfov. Netransparentne

Najférovejšie vyberali na ministerstve hospodárstva.


Už ste čítali?