Vianočný list prezidentovi alebo Pán Kiska, pozrite, čo ste spôsobili

Autor: Lucia Nicholsonová | 20.12.2017 o 11:19 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  31450x

Je veľmi dôležité, aby kvalitný prezident ako Vy nebol len krátkym intermezzom, ale štandardom a na osvojenie si takéhoto „návyku“ potrebuje krajina dlhšie ako len jedno volebné obdobie. 

Napíšem Vám to tak na priamo, pán Kiska, keď už času nie je nazvyš a ešte sa blížia aj Vianoce.

Všelijaké informácie sa k nám dostávajú, pán prezident. Napríklad o tom, že už viac nechcete sedieť v prezidentskom paláci. Viem, že máte ešte pár mesiacov čas, kým sa k svojej kandidatúre definitívne vyjadríte Vy sám, ale poznáte ľudí – už pekných pár týždňov niektorí chodia a tvária sa, že vedia, že to z rôznych dôvodov chcete jednoducho zabaliť.

Nechcem Vás nejako citovo vydierať, pán prezident. Ale pozrite sa, čo všetko sa môže stať, keď sa do volieb nepostavíte.

Smer sa už šuchorí, lebo, povedzme si úprimne, eurokomisár Maroš Šefčovič, ktorý chce zrazu zatvárať aj Ficove hornonitrianske bane, je silný kandidát. Chlap so spôsobmi, kariérny diplomat, so síce toxickou, ale finančne silnou kampaňou premiéra a jeho suity. Silný kaliber, ale iba relatívne. Záleží totiž na tom, kto sa mu v kampani postaví. A Vy musíte vedieť, že ak by ste sa mu postavili Vy, Šefčovič to nedá. Akokoľvek uhladený, vzdelaný a kompetentný, v kampani bude Šefčovič reprezentovať aj Fica, Kaliňáka, Žigu, Jahnátka, Počiatka, Bašternáka, Kočnera, Bodora, a ďalších ich ľudí. A na finále, človek, ktorý po všetkých zlodejinách, vulgárnych zneužitiach štátnej moci, po tom, ako sa demaskovali mafiálnske praktiky fungovania Smeru a jeho vládnutia, nemôže byť morálne v poriadku, aj keď patrí medzi európske diplomatické špičky.

Naproti tomu sa k možnej kandidatúre „postavili čelom“ dokonca aj ženy. Jedna doslova (Nicholsonová), druhá kandidatúru nevylúčila (Remišová). Okamžite nám dala stopku väčšina komentátorov a zdá sa, že aj väčšina žien v krajine.

Vám blízky človek, politický konzultant, Sergej Michalič, o nás v tejto súvislosti napísal.

......tento týždeň zmediálneli prezidentské ambície poslankýň parlamentu L. Nicholsonovej (SaS) a V. Remišovej (OĽaNO). Obe sa k nim prihlásili tak obratne, že prvú menovanú poslal do patričných medzí podpredseda vlastnej strany hneď, a druhá menovaná pôsobila pri tejto téme ako veliteľka čaty, ktorá po improvizovanom mediálnom tréningu a prvýkrát pred kamerou informuje o svojich úlohách na vojenskom cvičení TRENDY 2017. Snažím sa uhádnuť, s akým strategickým zámerom a konkrétnym cieľom viacerí opoziční politici oznamujú verejnosti, že podľa ich názoru súčasný prezident možno nebude kandidovať.

Tak Vám chcem napísať toto, pán prezident. Ešte predtým, ako sa definitívne vyjadríte k Vašej opätovnej kandidatúre, zamyslite sa nad tým, ako veľmi sa jednému Kiskovi podarilo posunúť Slovensko, ako veľmi ste posunuli kvalitu prezidentského úradu, ako ste zvýšili dôveryhodnosť v úrad prezidenta SR.

Smer sa dnes už ani len neodváži postaviť do prezidentských volieb niekoho ako Ivan Gašparovič, siaha po kandidátovi „Kiskovho“ typu. Už si netrúfa urážať verejnosť nejakým nekompetentným lojálnym pajácom aj za cenu, že možno budú musieť utlmiť hru na dotácie a alobal na hornej Nitre.  

A keď dve političky, ktoré inak majú podporu verejnosti (nekradnú, neklamú, otvárajú témy, kauzy atď), nepriamo potvrdia, že by možno aj zabojovali o prezidentský úrad, tak si ešte aj ich podporovatelia klopú na čelo.

Myslíte, že by sa toto stalo pred Vami? Že by reakcie verejnosti boli také isté v časoch I. Gašparoviča? Som si istá, že nie, napokon ukázalo sa to aj pri pani Radičovej. Nikto vtedy nespochybňoval jej kandidatúru, lebo čokoľvek vtedy bolo lepšie ako kandidát Ivan Gašparovič. To, že dnes ľudia očakávajú silných kandidátov a nie len kandidátov pre kandidátov, je tiež Vaša zásluha. Zásluha jedného Kisku a jeho zopár rokov v prezidentskom paláci.

Preto by som Vás chcela poprosiť, aby ste sa k možnosti zastávať prezidentský úrad ešte ďalšie volebné obdobie, postavili čelom. Nevieme, čo sa bude diať po ďalších parlamentných voľbách, preto potrebujeme mať istotu kontinuity v prezidentskom paláci. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby kvalitný prezident ako Vy nebol len krátkym intermezzom, ale štandardom a na osvojenie si takéhoto „návyku“ potrebuje krajina dlhšie ako len jedno volebné obdobie. A ešte Vás potrebujeme na to, aby ste pripravili Slovensko na čas, kedy vážnym kandidátom na prezidenta môže byť pokojne žena, aj taká, ktorá si do paláca odskočí od hrncov :)

Milý pán prezident,

Želám Vám Šťastné a Veselé Vianoce a veľa síl pre dobré a odvážne rozhodnutia.

S úctou,

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavský Aupark mení majiteľa. Cena prekoná všetky rekordy

Realitný obchod desaťročia je pred finalizáciou.

Žiga je pripravený vypovedať. Bödörovi som peniaze nedával, tvrdí

Či sa stretol so Slobodníkom, nechcel povedať.


Už ste čítali?