Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sergej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

To “odbočenie”

v predchádzajúcom príspevku ku katalánskemu referendu je naozaj neuveriteľný cimrmanovský úkrok stranou... Preto by som sam sa rád vrátil k meritu veci - systémové riešenie cigánskej otázky. Lucia napísala perfektný článok a je v ňom vystihnutá zhustene podstata zákernej choroby, ktorá ničí morálku sj ekonomiku - teda budúcnosť tejto krajiny. Absolútne neudržateľná miera korupcie na bládnej úrovni, stranícke neodborné dosadzovanie “kádrov” do funkcií, žiaľ nielen v Štátnych lesoch, ale vo všetkých koaličným zlepencom kontrolovaných inštitúciách. Preto sa tento, zrejme vysoko kvalifikovaný odborník, hoci cigánskeho pôvodu, nemohol dostať na pozíciu, ktorá by zodpovedala jeho potenciálu. Na záver, v zmysle boja proti pozitívnej diskriminácii musím povedať, že s veľkou pravdepodobnosťou, blížiacou sa istote, by rovnaké problémy pri prekonávaní okázalej a otvorenej partokracie (de facto u nás prerastenej už do jej degenerovanej formy ineptokracie), mal ktorýkoľvek iný, aj inak zafarbený uchádzač, pokiaľ by neštimoval do mafiánskej zberby vedenej arcilotrom Ficom. Obávam sa, že súčasná diagnóza je neliečiteľná nástrojmi parlamentnej demokracia. Špina je už zažratá v spoločnosti.
 

 

"Obávam sa, že súčasná diagnóza je neliečiteľná nástrojmi parlamentnej demokracia."
Takže čo - revolúcia ? Nastolenie diktatúry ? Na to chcela poukázať Nicolsonová, ktorá sa zásane nevyjadruje v diskusii ?
Tiež iný ukrok stranou, z frustracie vyzývať na povalenie demokracie...
Alebo na čo vlastne ?
 

Nepovedal by som, že zrovna nastolenie

diktatúry - to je parketa vodcu Kotlieb, ten to má priamo v programe strany a ministerstvu vnútra to zdá sa vôbec nevadí... Ale určitá forma celonárodného odporu, vyjadrená verejnou formou, by bola maximálne ozdravná. Lenže v súčasných podmienkach je asi nepredstaviteľné nájsť niekoho, kto by každej z milióna nevládnych a opozičných spoločenstiev vyhovoval ako taký jednotiaci element s morálnym právom vyzvať na celoštátny štrajk alebo inú formu nenásilného odporu voči moci. Momentálne sa úspešne zbavili prezidenta...
 

 

Veru chcelo by to revoluciu. O diktature tu nepadlo ani slovo,neviem preco hned zachadzat do extremov. Toto je hlboky problem presahujuci jeden blog ci moj komentar. Nase lesne hospodarstvo je v ***** do buducnosti nam tu ostanu hole kopce.mozme sa vsetci ucit lyzovat. A kym budu v statnych lesoch "nasi ludia" nic sa nezmeni. Tento pripad je jednak diskriminacia a jednak je to systemove opatrenie za ucelom udrzania cistej krvi v statnych lesoch. Ved keby zacali prijimat mladych odbornikov ktori chcu spravit nieco pre prirodu,tak by sa im tazsie safarilo v slovenskych lesoch. Ako uz napisal Nagysagosur taky celonarodny odpor voci vlade by nebol zly, ale kto by sa mohol stat jeho tvarou ked nam ppsledne tyzdne ukazali ake jednoduche je zbavit sa neziaducej osoby.aj ked je to prezident
 
Hodnoť

Hm...

...aj ja poznám jedného inžiniera. Má bezmála 54 rokov, dve dospelé deti, bývajúce s ním v domácnosti, je vdovec. Vyštudoval na červený diplom - ešte pred rokom 1990. Dlhé roky stabilne pracoval vo svojom odbore, úspešne a spoľahlivo.
Pred cca piatimi rokmi firma, v ktorej dlhodobo, úspečne a spoľahlivo - aj na nižšej riadiacej funkcii - pracoval, skrachovala. Pán inžinier prišiel o prácu. Istý čas žil z postačujúceho odstupného, potom si začal hľadať prácu. Neúspešne. Prečo? Veď inžinier, perfektná znalosť angličtiny aj ruštiny (aj odborných terminológií), žiadne absencie, svedomitý pracovník atď. Prečo? Nuž preto, lebo ako čerstvý päťdesiatnik je "už starý." Teraz, ako takmer 54-ročný bol zamestnaný pri páse - balenie výrobkov do vriec. Postojačky, v prachu, v hluku, za minimálku. Predtým obšíval volanty kožou - na "bavoráky" a pod. - na úkol, za minimálku. Istý čas celú domácnosť "ťahal" syn, ktorý rozvážal tovar na dodávke...
...a tak ďalej.
Som nesmierne rád, že poslankyňa NR SR Nicholsonová "nedávno dokončila reformu pre sociálne vylúčené spoločenstvá – rómske osady." Bol by som ale oveľa nesmiernejšie radšej, keby "nedávno dokončila reformu aj pre iné sociálne absolútne vylúčené spoločenstvá" - napríklad pre tých, ktorí sú len a len pre svoj vek celkom neakceptovateľní pre prijatie do akéhokoľvek zamestnania. Mám tie "sociálne vylúčené spoločenstvá" menovať? Myslím si, že to nie je potrebné.
 

Tiež dobrý comment...

Ale tieto "iné" sociálne vylúčené spoločenstvá nevykrikujú, nefetujú, nerobia bordel, neobťažujú okolie svojím spôsobom života, nežijú na úkor daňových poplatníkov, lebo sa maximálne snažia aj pri tom páse, alebo v skladoch, či kdekoľvek sa dá. No a pretože takto na seba nijako neupozorňujú, nikto sa im vážne nevenuje a nikoho zrejme netrápia. Preto je každá pozitívna diskriminácia akéhokoľvek iného vylúčeného spoločenstva by definition nespravodlivá a esenciálne nesprávna. Vedie iba k zneužívaniu zdrojov (zo strany "poskytovateľov" takýchto benefitov), ako aj k pasivite a naťahovaniu rúk (na strane prijímateľov).
 

Súhlasím...

... K+ .
 

 

Nevsimol som si, zeby ten PhD vykrikoval, robil bordel, fetoval, atd....
 

 

Ten inžinier s červeným diplomom a dvomi jazykmi si niečo iné, ako obšívanie volantov, ani nezaslúžil.
 

Áno, nezaslúži?

A prečo? Budete taký láskavý a vysvetlíte nám, prečo si človek so slušným a poctivým vzdelaním, s dlhoročnou odbornou praxou a nepretržite zamestnaný (bez absencií, maródok a pod.) cca 35 rokov nezaslúži nič iné, len obšívanie volantov? To by ma skutočne zaujímalo.
+++
Čo sa týka "Nicholsonovej Sergeja" (neviem prečo, ale zdá sa mi, že ide o vymyslenú postavičku) - tak tomu Sergejovi odporúčam napr. Podnikanie v oblasti vysádzania lesov. Nech si založí firmu na pestovanie sadeníc stromčekov a na ich vysádzanie na plochách po ťažbe dreva. Poznám zopár takých firiem, sám som v jednej istý čas pracoval - tým firmám sa darí a práve majú stále nadostač.
 

 

Zaujímavé.

"Sergejovi" odporúčate podnikanie, ale "inžinierovi" fandíte pri zabezpečení sociálnych istôt.
 

Ten pán inžinier, o ktorom píšem,...

...si dovtedy hľadal prácu sám, dokým si ju nenašiel. Takú, ktorá mu vyhovuje, uspokojuje ho a aj jeho a jeho rodinu primerane finančne zabezpečuje.
Nepotreboval na to žiadne "projekty" či čo nejakej populistickej p. poslankyne, žiadnu diskrimináciu - ani pozitívnu, ani negatívnu.
Pani poslankyňa je nie dobre, ale výborne platená z daní nás všetkých - a tak sa má starať o všetkých - a nemá čo "rozdeľovať" podľa akýchsi jej vymyslených kritérií a "príbehov."
 

 

So svojou žiadosťou sa môžeš obrátiť na našu sociálnu vládu, ktorá má v rukách moc s menšou prestávkou už takmer dekádu. SAS a Nicholsonová nie sú pri moci, alebo mi niečo ušlo? Viem, že si si musel nájsť nejaký dôvod na kritiku, ale takto je to príliš okaté.

Takže šup-šup, začni písať podobné príspevky pod blogmi Kaliho a Birkoma. Prípadne iných boľševikov. Pretože oni majú reálnu moc a aj reálne možnosti to všetko zmeniť, nie Nicholsonová, nie SAS a nie opozícia.


Ešte pre Ferenka nižšie: Mojko, kdeže si ty zažil kapitalizmus? Hádam nie na Slovensku? Na Slovensku je pseudorežim karpatského typu vedený bývalými (oxymoron) komunistami, ktorí od pádu režimu ešte ani raz nepustili svoju moc z rúk. Našťastie som ten kapitalizmus zažil a aj v zahraničí zažívam a preto viem, že to niekde aj môže ako-tak fungovať. Len tak mimochodom - prečo všetci z krajín so slávnym komunizmom zdrhajú za prácou nie do Ruska, ale na kapitalistický západ? Na toto mi ani jeden zo spomienkových optimistov nedokázal odpovedať.
 

Svoje CéVéčka a žiadosti o prácu...

...nech "Sergej p. Nicholsonovej" adresuje premiérovi Ficovi, ministrovi Richterovi... a spol.
 

 

Hodnotný príspevok, naozaj. Chvíľku som uvažoval, či si sa nezmýlil, ale asi to tak nie je. Argumentačne si ma úplne odrovnal. Priznám sa - aj som to čakal.

Takže prečo vlastne vyzývaš Nicholsonovú k niečomu, na čo nemá moc? A prečo nepíšeš roráty a litánie pod blogmi spomínaných vládcov tejto gubernie? Nože, veď daj. Akosi netuším, prečo máš ten pocit, že práve Nicholsonová má riešiť všetko to, čo si ty v diskusii zmyslíš a prečo to nemajú riešiť tí, ktorý by to riešiť mali a ktorí sú pri moci už celé roky.

Chceš to nejako rozviesť?
 

Hm, hm...

...a prečo pani Nicholsobová "rieši" niečo, na čo nemá absolútne žiadny vplyv a žiadnu moc?
Ak som zamestnávateľ - tak si vyberám podľa mojich kritérií, potrieb a aj podľa perspektív, podľa toho kam chcem aby moja firma smerovala a pod.
V podstate neexistuje nič, čo by mi mohlo diktovať, koho mám a koho nemám vziať do práce - len potreby firmy a pod.
+++
Nezamestnaní v tomto štáte, ktorí majú dajme tomu 40 - 45 rokov a viac, prakticky nemajú šancu nájsť si zamestnanie, pretože sú diskriminovaní na základe veku.
Môžu mať akékoľvek seriózne vzdelanie (nie nejakú masmediálku, ako posmešne píše p. Nicholsonová), môžu mať desiatky rokov praxe za sebou, môžu ovládať slovom i písmom zopár svetových jazykov a k tomu hoc aj päť afrických kmeňových nárečí ;-) - jednoducho nič a nič, ani si "nezatnú" a nikto, žiaden úrad práce ani žiadna poslankyňa alebo poslanec NR SR im nepomôžu.
Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.
Ale ak neveríte - spravte pokus: Hláste sa na pracovné inzeráty a všade uveďte, že máte napr. 55 alebo 57 rokov - schválne, čo Vám odpíšu, odpovedia...
 

 

Tak to je pravda, nikto vám ani neodpovie, stačí uviesť vek. Všade chcú iba mladý dynamický kolektív.
 
Hodnoť

Je kapitalizmus

pani Nicholsonova a temu je u prdele nejaky Sergej.
 
Hodnoť

 

P. poslankyňa, kde si môžem prečítať tú vašu "reformu"?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 622
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 334
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 290
 4. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 238
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 227
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 205
 7. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 200
 8. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 195
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 188
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 187

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?